Забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення – одне з основних завдань органів виконавчої влади


Днями перший заступник голови Верховинської районної державної адміністрації Юрій Сіренчук виступив перед журналістами  Верховинського району з питань реалізації в Верховинському районі завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення, розвитку інфраструктури охорони здоров’я.

Відомо, що окрім президентських завдань в  Верховинському районі діють обласні та районні програми з питань охорони здоров’я, і зараз варто поговорити про підсумки їх виконання в 2013 році.

- Слід зазначити, що на виконання президентських завдань в області приймаються програми на реалізацію заходів щодо покращення надання медичної допомоги населенню, а вже на виконання обласних завдань розробляються та приймаються  районні програми.

Дані програми фінансуються з місцевого бюджету з метою належного їх виконання. Питання щодо стану їх виконання заслуховуються на  колегіях районної державної адміністрації та сесіях районної ради. Всього на даний час у Верховинському районі налічується 11 програм, загальна кількість фінансування програм на рік становить 134 тис.грн.

Також у 2013 році виділено 97,300 тис.грн. на реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Для забезпечення медикаментами незахищених верст населення у 2013 році використано 46,4 тис.грн., а на 2014 рік заплановано 86 тис. грн..

Який стан забезпечення комплексного догляду за онкохворими в районі ?

- Що стосується комплексного нагляду за онкохворими особами, то при Яблуницькій дільничній лікарні планується відкриття паліативних ліжок, де хворі з онкопатологіями, за потреби, зможуть перебувати під постійним доглядом медичного персоналу .Всього на обліку знаходиться 380 онкохворих осіб. У 2013 році виявлено 47 хворих.

Для поліпшення виявлення онкопатології в ЦРЛ в минулому році встановлений новий рентгенапарат, закуплено колоноскоп, проводяться щорічні огляди декретованого населення, здійснюються виїзди спеціалістів в віддалені села району для проведення профоглядів населення.

Який стан забезпечення медикаментами хворих на цукровий діабет та туберкульоз?

- Хворі на цукровий діабет, та туберкульоз в Верховинському районі медикаментами забезпечуються безкоштовно, за рахунок діючих програм, як за кошти держбюджету, так і за рахунок коштів місцевого бюджету.

Епідеміологічна ситуація з туберкульозу в цілому по Верховинському району залишається стабільною. На обліку станом на 01.01.2014 р. знаходиться 14 хворих на туберкульоз.

У Верховинській районній поліклініці здійснюється систематичне поповнення реєстру хворих на цукровий діабет. Дільничними терапевтами (сімейними лікарями) ведеться реєстр осіб з груп ризику.

Зокрема,  на обліку перебуває всього 619 хворих на цукровий діабет з них п’ятеро дітей.

Чи проводиться активізація санітарно-просвітницької роботи, розповсюдження серед населення соціальної реклами та інформаційних матеріалів щодо свідомого підходу мешканців району до вироблення звичок здорового способу життя: відмова від паління, надмірного вживання алкоголю тощо?

- Санітарно-освітня робота проводиться на всіх рівнях надання меддопомоги в лікувальних закладах району. З пацієнтами проводяться бесіди. Випускаються санбюлетні та наглядні агітації на ФАПах, відділах ЦРЛ  та в районній поліклініці. Крім того, друкуються статті в нашій місцевій пресі, проводяться виступи лікарів та спеціалістів в ефірі місцевого радіомовлення. Спеціалістами районного центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді  в навчальних закладах району проводиться просвітницька та виховна робота з питань профілактики і попередження  негативних явищ та пропаганди здорового способу життя сере молоді.

Який стан забезпечення закладів охорони здоров’я медичними кадрами?

- На даний час в  Верховинському районі середнім медичним персоналом  лікувальні заклади забезпечені на 100 відсотків, можна сказати,  що перенасичені, оскільки, багато медичних сестер працюють на 0,5ставки.

Залишаються вакантними посади  лікаря - фтизіатра та лікаря-психіатра. Є потреба в  лікарях загальної практики сімейної медицини, але ця проблема вирішується, оскільки, на даний час навчаються в інтернатурі 8 спеціалістів. На сьогоднішній день середньомісячна зарплата лікаря  становить 2 823 грн., а медичної сестри - 1 922 грн.

Як Ви оцінюєте виконання в Верховинському районі завдань і доручень Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення? Яке Ваше бачення реформування медичної галузі?

- Соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича - постійно реалізовуються в районі, крім того, ми вже маємо плани на цей рік. А особливо щодо вирішення проблем регіону, зокрема, реалізація проекту «Якісна  і доступна медицина –кожному»  в нашому районі на даний час є актуальною.

А саме, з 1 січня  передано відділення швидкої медичної допомоги  у підпорядкування Комунального закладу  «Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» і попри всі побоювання збоїв в роботі та обслуговуванні викликів не відмічається .

Скорочення медичних працівників не відбулось, забезпечення паливно-мастильними матеріалами здійснюється в повному обсязі, медикаментами для надання невідкладної медичної допомоги забезпечені також.

Також у Верховині створюється «Верховинський центр первинної медико-санітарної допомоги» на базі поліклінічного відділення Верховинської центральної районної лікарні як юридичну особу, на основі майна, що належить до спільної власності територіальних громад Верховинського району.



4 Лютого 2014 p.
©http://briz.if.ua/