Сергій Арбузов - оптимальна кандидатура на посаду Прем'єр-міністра - політологи


Кандидатура нинішнього виконувача обов’язків Прем’єр-міністра України Сергія Арбузова була б оптимальною на посаді глави Уряду - вважають політологи. Зокрема, Юрій Кочевенко в ефірі телеканалу БТБ зазначив, що цей посадовець однаково позитивно сприймається і у Москві, і на Заході. А в тій логіці подій, які зараз відбуваються в країні, цей претендент міг би стати оптимальним для держави.

«Що стосується питання нового прем’єра, то якщо опозиція буде продовжувати самоусуватися з цього процесу, то влада буде змушена відповідно самостійно формувати Уряд. І з тих, кого ми сьогодні в першому наближенні можемо побачити, то це тільки Сергій Арбузов», - вважає політолог. «Він в принципі рівно прийнятний і для Заходу, і для Москви. А в тій логіці, в якій зараз відбуваються події, думаю, що для Президента - це оптимальний варіант», - переконаний експерт.

Він також додав, що в. о. Прем’єр-міністра з перших кроків демонструє велику відкритість у своїй діяльності. «Я дуже сподіваюся, що такий стиль роботи буде зберігатися й надалі», - зазначив він.

Політолог Руслан Бортнік у свою чергу відзначає, що призначення главою Уряду С.Арбузова дозволило б продовжити розпочаті Урядом реформи і стабілізувати ситуацію в економіці.
«Для збереження стабільності ... цю посаду міг би зайняти нинішній виконуючий обов’язки, це Сергій Арбузов. Тобто він продовжив би стабільність, була б спадкоємність певного стабільного курсу».

Експерт нагадує, що С. Арбузов на посаді Першого віце-прем'єр-міністра виконував великий обсяг роботи у Кабміні, відтак отримав необхідний досвід усіх важливих урядових процесів. Передача управління від екс-Прем'єра М. Азарова С. Арбузову відповідає традиціям усіх демократичних розвинених країн, і саме така конфігурація могла б бути для економіки держави найбільш сприятливою в умовах гострої політичної кризи. «Зміна Азарова на Арбузова - вона зовсім безболісно і непомітно прийде до українського уряду и взагалі економіки» - підсумував експерт.
 31 Січня 2014 p.
©http://briz.if.ua/