Українська опозиція є спільницею найрадикальніших елементів, які брали участь у вуличних протестах - французький політолог


Парламентська опозиція, не підтримавши Закону про амністію для учасників масових протестів в Україні, визнала, що вона є спільницею радикально налаштованих мітингарів - вважає Директор Інституту демократії і співпраці Джон Лафленд (Франція). «Опозиція ... не підтримала амністію для затриманих протестувальників, говорячи, що вони не готові очистити захоплені будівлі від мітингарів. Це показує, що парламентська опозиція є спільницею найжорстокіших елементів, що брали участь у вуличних протестах».

Відтак головне бажання опозиційних лідерів - переконаний політолог - будь-що захопити владу в Україні. «Ми говорили, що парламентська опозиція дистанціювалася від насильства. Віталій Кличко намагався заспокоїти протестувальників. У середу (29 січня) опозиція продемонструвала, що вона стоїть на сторожі цього насильства, оскільки відмовилася підтримати закон. Вона намагається використати той факт, що міністерства та вулиці зайняті протестувальниками, щоб захопити владу».

Французький експерт однозначно кваліфікує таку поведінку лідерів масових протестів як спробу державного перевороту. «Якщо ви намагаєтесь захопити владу силою, це значить, що ви організовуєте путч. А це погана стратегія, яка не отримає схвалення. Я вважаю: останнє, що потрібно Україні - це революція. Остання революція - Помаранчева революція - стала катастрофою для України. Крім того, останнє, що їй необхідно, це силовий сценарій зміни влади. На мою думку, перед Україною стоїть важливе завдання: укріпити органи державної влади та конституцію. Вони зараз працюють не на повну силу. І так буде далі, якщо шантаж опозиції призведе до дострокових виборів чи насильницької зміни влади» - переконаний Д.Лафленд.

При цьому на думку політолога українська влада досить терпляче намагається врегулювати конфлікт політичними методами, але і таке терпіння не можу бути безмежним. «Політика компромісу, яку проводить пан Янукович, може закінчитися, та змінитися на протилежну. Наскільки я знаю, серед депутатів у Партії регіонів є люди, які хотіли б, щоб реакція на дії опозиції була більш рішучою. Тож, якщо сторона опозиції не виконає умови закону про амністію, я підозрюю, що це викличе жорстку реакцію зі сторони уряду: надзвичайний стан, інші засоби».

На думку французького експерта, в Україні немає передумов для дострокових виборів, а рішення влади про відтермінування Угоди про асоціацію із ЄС було цілком легітимним. «Я не думаю, що повинні бути дострокові вибори. Для них немає підстав. Рішення не підписувати Угоду про асоціацію з боку уряду було абсолютно легітимним. Мені важко уявити більш легітимне та природне право для уряду: підписувати чи не підписувати міжнародні угоди. Якщо опозиція так хоче підписання угоди, вона повинна провести референдум із цього питання. Вона не повинна використовувати тему наближення до Європи як засіб до захоплення влади. Це радикалізує ситуацію. Проведіть референдум. Люди самі вирішать, чи хочуть вони приставати на умови Європи, чи їм більше подобається пропозиція Росії. Як на мене, це буде наймудріше рішення. Дострокові вибори означатимуть, що опозиція використає тему наближення до ЄС як привід захопити владу».

Д.Лафленд також вважає, що європейські інституції демонструють неприйнятну заангажованість у своєму ставленні до ситуації в Україні, відверто прийнявши позицію однієї із сторін конфлікту. «Для ПАРЄ час залишити Україну у спокої. Вони не є нейтральною стороною у цих питаннях. Вони приймають одну зі сторін конфлікту. Вони повинні лишатися осторонь та дозволити Україні самій розібратися зі своїми проблемами. Якщо вони втручаються у внутрішні справи України, тоді вони повинні бути об’єктивними, а не виходити зі своїх політичних пріоритетів» - підсумував експерт.

 



31 Січня 2014 p.
©http://briz.if.ua/