Політичне протистояння відкидає українців від вирішення нагальних економічних завдань - Срджа Тріфкович


Політичний оглядач, виконавчий директор Фундації лорда Байрона із балканських студій Срджа Тріфкович (Srda Trifkovic) (Сербія) вважає, що багатомісячне політичне протистояння в Україні гальмує вирішення нагальних завдань в економіці держави, а наполягання опозиції на проведенні позачергових виборів може погіршити економічне становище. Про це він сказав в ефірі каналу БТБ.

«Протягом останніх двох місяців вся увага була сконцентрована на політичних темах, і без уваги залишилась потреба в раціональних дебатах про фінансові та економічні проблеми, які є спільними для всіх українців», - сказав він.

Експерт висловився категорично проти проведення будь-яких позачергових виборів та застеріг: якщо українці не відкинуть емоції і не підуть назустріч одне одному - протистояння і криза тільки поглибляться. «Ми повинні відкинути емоції та усвідомити, що все це вже стало частиною історії України, і всі сторони несуть певну відповідальність. І вимоги демонстрантів та опозиції, що робити поступки та виконувати всі вимоги має лише влада, одна сторона конфлікту, - не ведуть до стабільності», - зазначив він. «Наполягання на дострокових президентських виборах не сприятиме виходу з кризи і, зрештою, лише погіршить економічні умови в країні», - додав він.

Аналітик закликав опозицію взяти відповідальність за економічні зміни в країні. «Перш за все, має бути готовність приєднатися до коаліційного уряду, який намагатиметься знайти раціональні, а не політично мотивовані шляхи виходу з кризи, який відновить верховенство закону та не ставитиме під загрозу фінансову допомогу Росії. Всі ці рішення повинні виходити із того, що інтереси держави - понад усе», - зазначив експерт.

«Опозиціонери сподіваються, що, лишаючись осторонь, вони зможуть продовжити подальше руйнування керівних органів. Вони сподіваються на те, що у Президента увірветься терпець, і він втратить контроль», - припустив він.

Тріфкович також висловив сумнів у тому, що в ЄС готові надати істотну допомогу українській економіці, при цьому Європа має значний геополітичний інтерес до України. «Він (ЄС) ніколи не був сильно зацікавлений у благополуччі. Як ми бачили із запропонованої Угоди про асоціацію, вона коштувала б Україні десятки мільярдів євро, які потрібні для наближення до стандартів ЄС без якихось компенсацій з боку Заходу. Це могло б відкрити ринки України для європейських агропромислових продуктів, які великою мірою субсидуються із Брюсселя - але не ринки ЄС для українських продуктів. Водночас українська промисловість, переважна частина якої орієнтована на російський ринок, більше не мала б доступу до російського ринку. Адже угоди про вільну торгівлю із Росією з початком процесу асоціації будуть призупинені. Більшість країн ЄС, зокрема Німеччина, Польща та республіки Балтії, зацікавлені в геополітичних результатах, а саме в отриманні впливу на Україну, якій відводиться важлива роль у довготривалому протистоянні за контроль над Центрально-Східною Європою. У таких умовах останнє, що турбує ЄС, - це інтереси українців», - підсумував він.



30 Січня 2014 p.
©http://briz.if.ua/