Марк Алмонд: Ситуація в Україні відійшла від моделі мирного протесту


Професор сучасної історії в коледжі Оріел (Оксфорд, Велика Британія) Марк Алмонд (Mark Almond) вважає, що ситуація в Україні відійшла від моделі мирного протесту і набуває ознак хаосу. Про це він сказав в ефірі каналу БТБ. На його думку, в таборі опозиції борються за лідерство та вже не контролюють виступи мітингувальників.

«Ситуація зараз набуває рис хаосу, принаймні, у частині Західних областей України. Це дуже небезпечно тому, що поміж української опозиції немає чіткої структури лідерства. Складається враження, що у самому її осередку, серед трьох її очільників відбувається боротьба. У Західній Україні партія «Свобода» та інші націоналістичні групи мають сильну місцеву електоральну базу, і це вони стояли за штурмом адміністративних будівель на Заході. Це може сприяти більш різкому розподілу країни», - вважає він.

«Як тільки ви відходите від моделі мирного протесту до окупації та застосування насильства, тоді маєте зважати, що за умов демократії ви не мали б права брати у них участь. Якщо ви доходите до того, що вам кажуть: «Якщо ми не отримаємо того, що хочемо, ми застосуємо силу», то ви опиняєтесь у революційній чи навіть фашистській ситуації», - наголошує професор Алмонд і додає, що в ЄС дуже негативно ставляться до небезпеки правої радикалізації, яка може виникнути в Західних областях України.

Він також звинуватив опозицію у використанні популістської риторики та внутрішніх суперечках за лідерство в час, коли на кін поставлено цілісність держави. На його думку, опозиція критикує кроки влади назустріч Росії, які насправді виправдані та обґрунтовані з точки зору економічної доцільності. При цьому він зазначає, що сама опозиція не має альтернативної відповіді на домовленості з Росією.

«Звичайно, найлегше використовувати популістські слогани, такі як боротьба із корупцією, проблеми прав людини та економічні складнощі, а не конкретну позицію. Бо, звичайно, якщо ви кажете, що не хочете, аби підписали угоду в Москві через економіку, це - смішно», - зазначив він.

Алмонд також вважає, що ухвалені 16 січня ц.р. закони не виходять за межі європейських стандартів. «Якби таке насильство відбувалося б в інших країнах, наприклад, у Британії, то є закони, які зобов’язують повідомити про демонстрацію за 6 днів до її початку... Тож нові закони, запроваджені в Україні, можуть бути шоком для опозиції, але у країнах ЄС це - абсолютно нормально», - вважає він.



27 Січня 2014 p.
©http://briz.if.ua/