Івано-франківцям розповіли про великодні традиції у житті Іоанна-Павла ІІ


«Великодні традиції в житті Іоанна-Павла ІІ». Таку назву має художньо-музичний монтаж, який учні польськомовних третіх класів Івано-Франківської загальноосвітньої школи № 3 презентували сьогодні мешканцям Івано-Франківська.

Дійство відбулось у римо-католицькому костелі Христа Царя і було присвячене відзначенню католиками всього світу Великодніх свят. Його маленькі учасники у віршах та піснях розповіли про те, як відзначали Великдень у родині Кароля Войтили – майбутнього Папи Іоанна-Павла ІІ, - а також про традиції, які Кароль, вже будучи Папою, переніс до Ватикану і на весь католицький світ. При цьому діти перемежовували свою яскраву розповідь сюжетами з Біблії, зокрема, розповіддю про останні дні з життя Ісуса Христа.

 

Як стверджує вчителька початкових класів ЗОШ № 3 Барбара Бодзєховська, в родині Іоанна-Павла ІІ релігійних великодніх традицій дотримувались досить суворо. «Перед Великоднем, - говорить пані Барбара, - був сорокаденний піст. Перед Великоднем всі члени родини: мама, тато і маленький Кароль йшли до сповіді – так само, як це робиться і в Україні, тобто церквах східної традиції. Великдень був ніби підсумок того сорокаденного посту. Зранку усі йшли на резурекцію, тобто службу Божу, по резурекції повертались додому і їли великодній сніданок».

 

За словами вчительки, останній теждень перед Великоднем у Польщі називають Великодним тижнем, найважливіші дні якого – середа, четвер та п’ятниця. П’ятниця, відома, як Велика п’ятниця є найголовнішим днем. «Вже будучи священиком, - продовжує пані Бодзєховська, - Кароль Войтила кожен день страсного тижня проводив у костьолі, а у Велику п’ятницю взагалі не покидав церкви. Вже посівши Святий Престол, Іаонн-Павло ІІ переніс туди і рідні йому польські великодні традиції. Так, в поливаний понеділок Папа, який в дитинстві так само, як і інші діточки, грався зі своїми однолітками, поливаючи одне одного водою, продовжував святкувати так, як це роблять у Польщі, кроплячи водою усіх кардиналів, священиків і людей, які приходили до Святого Престолу».

 

Атмосфери свята додавав також нарядний польський національний одяг, в який були одягнення учасники дійства.

 

Фоторепортаж



9 Квітня 2012 p.
©http://briz.if.ua/