Відбувся навчально-практичний курс «Цифрова стоматологія»


Семінар відбувся на базі Івано-Франківського національного медичного університету. Лекцію читали представники провідних стоматологічних компаній: Юрій Іванов ЗShape й Роман Будз Denon Dental, що займаються виготовленням ЗD технологій в галузі медицини.

Заняття відкрив кандидат медичних наук, доцент, декан стоматологічного факультету Олександр Бугерчук. У своїй промові він подякував керівництву університету, зокрема ректору Миколі Рожку, та працівникам кафедри ортопедичної стоматології за сприяння й підтримку таких зустрічей, й передав слово гостям.

Першим хто представив роботу компанії став Юрій Іванов, який на власному прикладі продемонстрував роботу сканера ЗShape TRIOS. Цей інструмент надзвичайно полегшує роботу як і лікаря, так і пацієнта, адже сканування проводиться в кольоровому режимі, його використання не потребує застосування жодних спреїв у ротовій порожнині, здійснюється автоматичний підігрів насадки, що унеможливлює запотівання, чіткість зображення становить 11-12 мікром, також при скануванні здійснюєть близько тисячі знімків щелепи, що відразу відображаються у вас на комп’ютері.

Наступним хто перейняв естафету це - Роман Будз представник компанії Denon Dental. Усім присутнім в залі пан Роман, як і його попередник на власному прикладі, представив роботу аксіографа. Цей прилад застосовують для визначення шарнірної осі і отримання даних для аналізу рухів нижньої щелепи і встановлення діагнозу у пацієнтів з симптомами м’язово-суглобової дизфункції. Метод аксіографії дозволяє: документувати початковий стан зубощелепно-лицьової системи; поставити діагноз до початку лікування; проводити динамічне спостереження під час і після лікування; з’ясувати, чому після попереднього лікування м’язові-суглобової дизфункції не отримано бажаний результат; визначити центральне співвідношення щелеп.

 Доцент кафедри ортопедичної стоматології Василь Обідняк поділився з присутніми досвідом роботи з комп’ютерною томографією й скануванням. За його словами, з допомогою використання 3D технологій унеможливлюються помилки, адже весь час супроводжується контроль, це в свою чергу полегшує роботу молодим спеціалістам. «Весь процес встановлення імплантанта проводиться в цифровому вигляді. Фрезерний центр дає нам уже вифрезеровану коронку зуба, що породжує мінімум ускладнень в роботі й втручань в порожнину рота пацієнта», - наголосив Василь Зіновійович.

На завершення лектори подякували аудиторії за увагу, й запевнили, що такого роду зустрічі стануть доброю традицією в стінах нашого університету.



23 Січня 2014 p.
©http://briz.if.ua/