Верховинці урочисто відзначили День Соборності та Свободи і 95-ту річницю проголошення Акта злуки


22 січня у залі засідань Верховинської районної державної адміністрації проведено урочисті заходи з нагоди  відзначення Дня Соборності та Свободи і 95-ї річниці проголошення Акта злуки.

Урочистості розпочалися привітальними словами голови Верховинської районної ради Ярослава Кікінчука та заступника голови Верховинської  районної державної адміністрації Юрія Потяка, які привітали присутніх з святом та зазначили, , що єдність є головною умовою сили та незалежності нашої держави, а соборність і свобода були і залишаються наріжними каменями національної ідеї, важливими складовими становлення сучасної України.

«Сьогодні ідея соборності та свободи постає з новою нагальністю і є надзвичайно актуальною. У цьому контексті надзвичайно важливим є максимальне використання всіх чинників, важелів та механізмів консолідації народу. Головними завданнями місцевих органів влади у цьому зв’язку є активна пропаганда ідеї єдності Українського народу та зміцнення державності, сприяння консолідації громадян різних національностей, поглядів, регіонів проживання, а  також тези про те, що забезпечити повною мірою права та свободи людей може лише сильна, єдина держава. Будь-які незаконні та деструктивні дії лише ослаблюють державу та підривають її можливості щодо забезпечення прав громадян. Президент України Віктор Янукович висловив переконання, що український народ ніколи не дозволить внутрішнім суперечкам похитнути цілісність держави. Крім того, Глава держави окреслив спільне завдання забезпечити реальну економічну та політичну незалежність, зміцнювати демократію та верховенство права, ствердитись як молода, сильна сучасна держава в Європі та у світі», - наголосив Юрій Потяк.

Вчитель історії Верховинської школи-інтернат І-ІІІ ступенів Наталія Кошелюк ознайомила присутніх з історією становлення державності українського народу. Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. Під впливом цих подій 22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об'єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об'єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну. Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації.

Після урочистостей учасники заходу поклали вінок  до пам’ятника «Української Державності».



22 Січня 2014 p.
©http://briz.if.ua/