Забруднення Азовського моря нафтопродуктами, нітритами та фенолами перевищує подекуди допустимі норми в кілька разів


 

Азовське море являє собою сьогодні жахливий хімічний коктейль, - повідомляє сайт міста Донецька з посиланням на Маріупольську гідрометеообсерваторію.

 

Як зазначається, минулого місяця в прибережній частині Азовського моря було зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів, нітритів, азоту амонійного та фенолів.

 

Як стверджують фахівці комплексної лабораторії спостереження за природним середовищем Маріупольської гідрометеообсерваторії, найбільше забруднення морської води нафтопродуктами спостерігалось в акваторії Маріупольського торгівельного порту і становило 2,1 ГДК. 

 

На інших станціях контролю рівень забруднення нафтопродуктами перевищив допустиму норму в 1,2 рази. При цьому перевищене забруднення прибережної частини Азовського моря азотом нітритним виявлено всюди.

 

Найвищий рівень забруднення виявлено у березні в усті річки Кальміус. Як і власне, до цього, концентрація нітритів там перевищувала допустимий рівень в п’ять з половиною разів.

 

Що ж до середньомісячного вмісту фенолів, то він перевищив допустиму норма на двох станціях контролю: в акваторії порту ПАТ «МК Азовсталь» і в районі міського пляжу біля СРЗ.

 

Температура води у прибережній частині Азовського моря коливалася у період березневих спостережень в діапазоні: - 0,2 - + 6,8 градусів. Середньомісячний вміст розчиненого у морській воді кисню перебував у відповідності до норм сезону и становив 13,79 мг/л.

 

Джерело: 062.ua6 Квітня 2012 p.
©http://briz.if.ua/