Впродовж 2013 року Обласною дегустаційною комісією рекомендовано до виробництва 78 зразків нової харчової продукції


Впродовж 2013 року Обласною дегустаційною комісією, яка здійснює свою діяльність на базі ДП"Івано-Франківськстандартметрологія", допущено до виробництва 78 зразків нової харчової продукції.

Варто зазначити, що для реєстрації та запуску у виробництво нової продукції (або продукції зі зміненою рецептурою) проводиться її детальне дослідження. Зокрема, окрім лабораторних досліджень та перевірки технічних умов на відповідність нормативній документації, здійснюється оцінка продукції дегустаційною комісією.

Відповідно до ДСТУ 3946-2000 “Система розробляння і поставлення продукції на виробництво” та з метою підтримки товаровиробників області і захисту споживачів від недоброякісної та небезпечної харчової продукції розпорядженням Івано-Франківської ОДА ще у 2002 році створено Дегустаційну комісію при облдержадміністрації.

До складу Обласної дегустаційної комісії входять представники органів санітарно-епідеміологічного та ветеринарного нагляду, Інспекції з питань захисту прав споживачів в Івано-Франківській області, Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області, структурних підрозділів Івано-Франківської ОДА, провідні фахівці підприємств харчової промисловості області та ДП"Івано-Франківськстандартметрологія".

Визначення якості продукції проводиться на підставі органолептичної оцінки зразків та візуального огляду продукції. Експертами оцінюються такі показники як зовнішній вигляд, консистенція, смак і запах, колір.

За результатами розгляду поданих матеріалів і дегустації зразків комісія приймає рішення щодо рекомендації продукції до виробництва, або висуває виробнику зауваження щодо недоліків, які повинні бути обов'язково усунені. У разі незадовільної якості продукції, або її невідповідності нормативним вимогам, дегустаційна комісія має право не допустити таку продукцію до виробництва.

Протягом 2013 року Обласною дегустаційною комісією оцінювались соки яблучні натуральні купажовані прямого віджиму, фіточаї з лікарських рослин, води питні, напої розчинні та нерозчинні дієтичні, ікра білкова , печериці консервовані, топінги пастерізовані в асортименті.

Особливу увагу дегустаційна комісія приділяла не тільки органолептичним характеристикам, а й дотриманню підприємцями рецептурних норм, технологічних інструкцій, вимог нормативної документації щодо повноти споживчого маркування і його доступності для розуміння споживачами, наявності інформації щодо вмісту ГМО. Також, під час роботи комісії виробникам наголошено на необхідності забезпечення належного рівня вхідного контролю сировини та оформленні супровідних документів, що засвідчують якість і безпечність продукції і подаються разом з нею у торгівельні мережі, дотримання умов зберігання та реалізації, які б забезпечували збереження властивостей не тільки сировини, а й вже готової продукції.

За результатами проведених досліджень і випробувань, відповідних доопрацювань за зауваженнями дегустаційної комісії, 78 зразків нової продукції місцевих виробників рекомендовано до виробництва 

Ольга Петренко, для БРІЗ



17 Січня 2014 p.
©http://briz.if.ua/