Заради суспільної згоди Україна зобов'язана проводити різновекторну зовнішню політику - Євген Копатько


Відомий український соціолог Євген Копатько переконаний, що на даному етапі Україна має проводити різновекторну зовнішню політику заради підтримання згоди у суспільстві. Про це він заявив в ефірі каналу БТБ.

За його словами, дані соціології свідчать, що зараз в Україні прибічників підписання Угоди про асоціацію з ЄС більше на 8-10%, ніж противників. «Але при цьому значна кількість людей вважають, що підстави не підписати Угоду (про асоціацію) у влади були», - зауважив експерт. Копатько також додав, що на Сході і Півдні - більше прихильників Митного союзу, а в Криму їх кількість узагалі сягає 70%. Соціолог зазначив, що треба зважати на різноманітність поглядів у суспільстві, та застеріг від будь-яких різких рухів в якомусь із зовнішніх векторів, що може призвести до соціального розколу. «Без домовленості з Росією, без домовленості з Європою - нічого в України не вийде», - додав Копатько, коментуючи подальші рухи України у зовнішньому напрямку.

При цьому він висловив переконання, що внутрішня політична і соціально-економічна стабільність - єдині умови, які дозволять Україні рухатися далі. «Все зараз в наших руках - наша внутрішня політична, соціально-економічна стабільність є запорукою того, щоби ми могли дивитися на зовнішній світ, і нас сприймали як зрозумілих і прогнозованих», - зазначив він, коментуючи паузу в євроінтеграції для України і її нові домовленості з Росією.

Він наголосив, що Росія, надавши допомогу Україні, відкрила можливість Києву вирішувати свої проблеми самостійно, а, отже, європауза має стати стимулом невідкладно зайнятися розвитком і модернізацією економіки. «Країна, в якій все стабільно і є можливості для зростання, - вона всім цікава», - додав він. При цьому експерт зауважив, що прогнозованість та стабільність особливо важлива для співпраці з Європою, де дуже зацікавлені в нашій державі з точки зору великого ринку, яким є Україна, та джерела кваліфікованих трудових ресурсів.

На майбутнє, вважає соціолог, єдиним критерієм для українців з точки зору перспектив «приєднання-неприєднання», має стати вигода та оцінка - успішно чи не дуже працюють ЄС або МС.



17 Січня 2014 p.
©http://briz.if.ua/