Для Вигодського лісгоспу 2011 рік був найфатальнішим у своїй галузі за кількістю нещасних випадків


З ініціативи Івано-Франківського територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області відбулася спільна з Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства нарада.

 

В своїй доповіді на нараді начальник інспекції державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці в АПК та СКС Михайло Ковалюк детально зупинився на недоліках в дотриманні вимог законодавчих і нормативно-правових актів з питань охорони праці в Івано-Франківському обласному управлінні лісового і мисливського господарства, підпорядкованих йому підприємствах та в інших суб’єктів господарської діяльності, які займаються лісозаготівельними роботами.

 

Спеціаліст з охорони праці Державного агентства з лісових ресурсів України Андрій Мусійовський, в свою чергу, проаналізував стан охорони праці в галузі, згідно висновків спільної з ЦК профспілки перевірки в ряді областей, рівень виробничого травматизму, запобіжні заходи та відповідальність за дотримання норм безпеки праці в держлісгоспах. Конкретніше доповідач зупинився на тому якою є ситуація в Івано-Франківській області.

 

Свою точку зору на безпеку в роботі висловили керівники Делятинського та Вигодського держлісгоспів. За їх словами, нещасні випадки змушують по-іншому дивитися на свою роботу та, зокрема, на підбір кадрів, оскільки, весь тягар в охороні праці лягає на керівників. Особливо актуальною є проблема для Вигодського держлісгоспу, для якого минулий рік став найфатальнішим серед 400 галузевих підприємств України. Його керівник запевнив у тому, що всі проблеми усунуто. Також він висловив пропозицію, яку підтримали присутні – щоб за безпеку праці відповідав не лісгосп а підрядник, який працює на тій чи іншій ділянці лісу.

 

На відповідальності щодо набору працівників наголосив начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак.

 


Представник одного з приватних лісозаготівельних підприємств наголосив на тому, що необхідно привести до єдиного порядку документацію та інструктаж. Хоча, на думку підприємця, це не гарантує повної відсутності нещасних випадків. В першу чергу, працівники мають бути висококваліфіковані та досвідчені, оскільки, в лісозаготівельній галузі не можуть працювати люди з вулиці.

 


«Всі лісозаготівельні підприємства є платниками до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, – резюмував начальник територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області Володимир Креховецький. – Тому мають право вимагати від нього проведення навчань для своїх працівників. Час агіток і плакатів минув, необхідно працювати по-новому. Ми, в свою чергу, хочемо допомогти бізнесу, відновити культуру виробництва». Також було відмічено, що протягом трьох останніх років жодних профілактичних робіт Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України не проводив.

 


Начальник управління в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Держгірпромнагляду України Володимир Ткачов у підсумку наради, поінформував про ситуацію з травматизмом в державі, наголосивши на тому, що лісова галузь претендує на найбільш травмонебезпечну та перечислив всі необхідні заходи яких необхідно вжити і вже вжито Держгірпромнагялдом України щоб цього не допусти.

 

 

Наталка Палій



6 Квітня 2012 p.
©http://briz.if.ua/