Олексій Плотніков: Банківська система в 2013 році розвивалася, випереджаючи інші сектори економіки


Відомий аналітик, доктор економічних наук Олексій Плотніков вважає, що банківський сектор України показав високі показники за підсумками минулого року та розвивався швидше, ніж інші галузі економіки.

Про це він сказав в ефірі каналу БТБ. «В 2013 році банківська система розвивалася спокійно, вона розвивалася стабільно… вона розвивалась більш позитивно, більш випереджальними темпами, ніж інші галузі вітчизняної економіки», - наголосив він.

«Збільшилися і активні операції щодо видачі кредитів. Громадяни України збільшують внески до банків - депозити фізичних осіб - це позитив. Позитив і те, що вони збільшуються у національній валюті, а не в доларах і євро. Це свідчить і про довіру населення до банківської системи. Хто б там що не казав, якісь чутки не розпускав, якщо громадяни збільшили свої депозити у фінустановах на 70 млрд грн - це цифра, яка свідчить сама за себе», - заявив економіст.
Він також спрогнозував, що всі позитивні тенденції в банківському секторі, які намітилися в 2013 році - зокрема щодо стабільності фінансової системи, зростання капіталізації банків, збільшення депозитів, в тому числі в національній валюті - збережуться у цьому році.

«У нас немає зараз жодних причин вважати, що раптово будуть якісь інші тенденції - доларизації чи прихильності зберігання в євро. Громадяни вирішили, що краще зберігати в гривні, це вигідніше, кращі відсотки», - зазначив він і додав, що відсоткові ставки покриватимуть інфляційні очікування й надалі, тому зберігати кошти на депозитах буде вигідно й цього року.
«У світі поважають українські комерційні банки - там немає якихось проблем, немає внесення в якісь сумнівні списки і таке інше», - сказав експерт і додав, що через це за кордоном українським банкам довіряють.
Нагадуємо, за попередніми даними протягом 2013 року депозити фізичних осіб на рахунках у банках збільшились майже на 70 млрд грн, або на 19%. Рівень доларизації депозитів фізосіб у 2013 році знизився на 8,3%. Статутний капітал українських банків за цей час збільшився на 10 млрд грн, регулятивний капітал зріс на 26 млрд грн; частка проблемних кредитів знизилася на 9% - з 16, 5% до 7,5%.
 



16 Січня 2014 p.
©http://briz.if.ua/