За фіктивними документами ділки намагалися отримати сертифікат на майно


Ох, і нарубали ж подекуди дров під час земельної реформи, що й досі годі дійти ладу чи то із земельними, чи й майновими паями! Хтось від нерозуміння своїх прав отримав дирку від бублика, інші ж лакомляться на чуже. Як результат, розпайоване колгоспне майно стає для когось значним джерелом прибутку.

 

Ось і від добротного колись сільгосппідприємства в Раківці зосталися лише стайні. Й то добре, адже підприємці оформили вже право на власність, будуть надходження до сільської казни від оренди землі під приміщеннями. А розпайовані автозаправну станцію, тракторну майстерню, сушарню розібрали, що й сліду не зосталося.

 

— А нещодавно до нас звернулися представники однієї фірми із довіреністю від підприємця, що скупив майнові паї в селі, із заявою щодо отримання єдиного сертифіката на колишній будинок колгоспника і водонапірну вежу — розповідає сільський голова Іван Лонич. — Споруда (неподалік від ферм, справа при в'їзді в Раковець) слугувала колись і їдальнею, і медпунктом, і міні-готелем. Щоправда, колись добротне двоповерхове приміщення тепер стоїть без вікон та дверей, понищене. Коли ми перевірили представлені документи, то виявили, що на пропоновані сертифікати їхні власники вже отримали майно в натурі, але документів до сільської ради не представили й сертифікати на бокси у колишніх колгоспних гаражах, камінь із огорожі тракторної фебри не погасили. Є чимало й іншого: копії угод — без дати й паспортних даних власників майнових паїв, сумнівні підписи в документах купівлі-продажу тощо. Не співпадають підписи в запропонованій довіреності з підписами в угодах купівлі-продажу майнових паїв, ряд інших порушень. Фірмі вирішено відмовити у видачі єдиного майнового сертифіката на колишнє колгоспне майно, а ми маємо намір звертатися до прокуратури.

 

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ.


 



6 Квітня 2012 p.
©http://briz.if.ua/