Протестний потенціал українців знижується


 

36% мешканців України сьогодні готові особисто брати участь в акціях протесту, - стверджують фахівці Соціологічного агентства «Рейтинг». До таких висновків соціологів спонукало дослідження громадської думки, яке вони проводили з 15 по 26 березня цього року. Дослідження зокрема показало суттєве (щонайменш на 4%) зниження протестного потенціалу порівняно з квітнем минулого року. Тоді готовність протестувати декларували більше 40% учасників опитування. При цьому так само знизилась з 17% торік до 13% зараз кількість людей, які безумовно готові брати участь у протестах. Відповідно на 4 % зросла (з 51% в квітні минулого року до 55% в березні цього року) кількість тих людей, які наразі протестувати не готові або не хочуть.

 

«Традиційно, - розповідають фахівці «Рейтингу», - найвища готовність до протестів на Заході (54%). Значно менше готових до протестів на Півночі (36%), Півдні (33%), в Центрі (32%) України. Ще менше – на Донбасі (28%) та на Сході (24%)».

 

Найбільшу готовність мітингувати висловили прихильники ВО «Свобода», 65% яких готові йти на вулиці з плакатами та вигуками. Не сильно відстають від «свободівців» прихильники ВО «Батьківщина» (52%), УДАРу (49%) та «Фронту змін» (48%), в той час, як найменш радикально налаштовані прихильники Партії регіонів, комуністи та … симпатики «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка.

 

При цьому, як стверджують експерти «Рейтингу», як і раніше, соціальні теми здатні збудити протести куди сильніше, ніж ідеологічні. Так, основними причинами, ладними спонукати українців до протестів, соціологи називають затримки зарплат і пенсій, інфляція.

 

 

Як зазначають експерти, в ході дослідження було опитано 2 тисячі респондентів віком від 18 років і старші. Опитування проходило у формі особистого формалізованого інтерв’ю згідно з опитувальником. При цьому похибка репрезентативності дослідження для значень близьких до 50% похибка склала не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%.



6 Квітня 2012 p.
©http://briz.if.ua/