Обласна виставка голубів у Косові


22 грудня 2013 року, в День зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці, на базі Косівського навчального комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія-інтернат» відбулась обласна виставка спортивних та декоративних голубів. Організаторами заходу виступили голова обласної федерації голубиного спорту Пилип Сербалюк та його син Володимир Сербалюк, брати Ярослав та Іван Ватаманюки, підприємець Мирослав Чурко та інші голубоводи району.

З вітальним словом до присутніх звернулись перший заступник голови  Косівської  райдержадміністрації Грималюк І.Ф., завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту  Косівської райдержадміністрації Мельничук М.Д. та директор гімназії Цюро М.В., які у своїх виступах висловили слова щирої вдячності за ентузіазм, відродження та популяризацію голубівництва в  Косівському районі.

На виставці, де любителі такого виду спорту експонували понад 100 голубів, підведені підсумки роботи федерації за сезон 2013 року. Протягом зазначеного періоду голубоводи провели 12 змагань, в т.ч. по одному із м. Дунаївці (150км) та м. Летичева (220км), 5 разів із м. Митків (340км), 3 рази із м. Канатове Кіровоградської області та двох дальніх дистанцій м. Харкова та м. Павлограда (780км).
За результатами змагань в категорії «А» (100км - 400км) призові місця посіли голуби Сербалюка П.П. та Сербалюка В.П.; в категорії «В» (300км – 600км) перемогу здобули голуби Стефурака В.І., Чурка М.Д. та Сербалюка П.П.; в категорії «С» (500км – 800км) кращими стали голуби Косминки В.В. із Городенки, Свища М.М. із Коломиї та Стефанчука М. із Городенки.
Кращим голубом категорії «А» і «С» став голуб під номером 03310-09р., власником якого є Сербалюк П.П., звання кращої голубки здобула голубка Сербалюка В.П. за №0275-11р.
В номінації «Кращий голубівник» та «Майстер голубиного спорту» І-ІІІ місця розподілили між собою Стефурак В.І., Свищ М.М. і Сербалюк В.П. відповідно.
В номінації «Командний залік по 5-ти перших голубах» І місце посів Стефурак В.І., ІІ місце зайняв Чурко М.Д., ІІІ місце у Свища М.М.
За перемогу, участь у змаганнях та виставці голубів всіх поціновувачів голубиного виду спорту нагороджено кубками, дипломами та медалями.
Цьогорічна виставка вражала розмаїтістю декоративних голубів. На ній можна було побачити павлінів, якобіанів, дутишів, кучерявих миколаївських, бельгійських голубів, всього понад 20 різноманітних порід. Кращою колекцією визнано колекцію голубів Близнюка В.В. із с. Старі Кути.
Приємним став і той факт, що експонувати своїх улюбленців ціьогоріч приїхали не тільки голубоводи із Косівського, Коломийського, Городенківського та Снятинського районів Івано-Франківської області, а й голубоводи з Чернівецької та Тернопільської областей.
Слід відмітити, що найстаршим учасником виставки став вісімдесяти чотирирічний Чепига В.П. із с. Кобаки, а наймолодшим – двохрічний Денис Мірко із с. Рожнів.
Обласна виставка голубів у Косові успішно відбулась за підтримки відділу освіти райдержадміністрації, спонсорів Чурка М.Д., Ватаманюка І.Ю., Ватаманюка Я.Ю., Косівського СТ, Косівської міської ради.26 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/