Івано-Франківська лікарка номінована на найвищу нагороду - Національну Медичну Премію


Про це журналістам повідомили в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні під час прес-конференції, на якій представники медичної спільноти Івано-Франківська обговорили шанси Олександри Царук отримати найвищу громадську відзнаку у сфері медицини – Національної Медичної Премії.

23 жовтня 2013 року у Києві на церемонії визнання кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії Царук Олександра Ярославівна, завідувач відділенням ультразвукової та функціональної діагностики Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, отримала диплом кандидата у лауреати.

Чи стане Олександра Царук кращим новатором в телемедицині, у якій і номінувалася її кандидатура, стане відомо у червні 2014 року. З 1 грудня 2013 року по 30 травня 2014 року працюватиме трьохрівневе журі, що визначить кращих лікарів, медичних сестер, адміністраторів лікувально-профілактичних закладів та, власне, заклади системи охорони здоров’я України.

«Патологія серцево-судинної системи займає одне із провідних місць у захворюваності дитячого віку, - зазначає головний лікар ОДКЛ Радислав Котурбаш. – В Україні щороку народжується близько 6 тисячі дітей з ВВС 40% новонароджених з цією патологією знаходиться у критичному стані з перших днів життя та вимагають невідкладної кардіохірургічної допомоги. В Івано-Франківській області щороку народжується близько 150 дітей з ВВС, з них 50% потребують кардіохірургічної допомоги на 1-му році життя. Надання невідкладної допомоги малюкам з ВВС є реальним тільки за умов досвіду топічної діагностики інструментальними методами з покращенням негайної консультативної допомоги із спеціалістами кардіохірургічних центрів, що стає можливим за умов широкого використання методу телемедичного зв’язку».

Телемедицина потрібна для уточнення необхідності проведення хірургічного лікування, для визначення термінів оперативного втручання, підготовки до операції, вибору консервативного лікування та уточнення транспортування пацієнта. Також завдяки телемедицині пацієнт може отримати консультативну допомогу на найвищому рівні.

«Ми наблизили кардіологічну та кардіохірургічну допомогу до кожної дитини, яка її потребує, - говорить кандидат у лауреати НМП Олександра Царук. – Завдяки удосконаленню методики первинного та динамічного ехокардіографічного обстеження та телемедичного консультування з фахівцями кардіоцентру дітей з ВВС, ми спостерігали значне зростання показника оперативного лікування з 21,9% у 2007 році до 59,9% у 2012 році, що свідчить про покращення якості надання медичної допомоги пацієнтам з ВВС в Івано-Франківській області».

До застосування телекомунікаційного зв’язку з усіх дітей, скерованих на консультацію близько 75% випадків не потребували хірургічної корекції. На сьогодні вже 59% пацієнтів, які обстежуються у лікувальних закладах IV рівня госпіталізуються для оперативного лікування.

Як зазначає кандидат у лауреати Олександра Царук, вони на цьому не зупиняються. Їхня основна мета – зробити все можливе для удосконалення медичної допомоги громадянам нашої держави. Сьогодні медики працюють над створенням електронного реєстру дітей з ВВС. Вся інформація з народження до дорослого віку може зберігатися на електронному носії. Це необхідно для пацієнта, дитячого кардіолога, суміжних спеціалістів та в майбутньому дорослому кардіологу. 



18 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/