18 грудня - День працівників органів РАЦСу


Переважна більшість з нас, якщо не сказати, що практично всі, хоча б кілька разів у своєму житті відвідували цю скромну установу. Відділи записів актів громадянського стану, відомі нам як РАГСи, а згодом як органи реєстрації актів цивільного стану, входять до складу органів виконавчої влади.

Вони з’явилися на зорі становлення нової пост революційної держави Рад на підставі декрету Ради Народних Комісарів від 18-го грудня 1917-го року «Про цивільний шлюб, про дітей і про ведення книг актів громадянського стану». Цим декретом встановлювалася нова централізована система обліку і ведення записів цивільного стану, яка йшла на зміну дореволюційної, де цими справами в основному завідували духовні і деякі адміністративні установи. Пізніше, 16-го вересня 1918-го року ВЦИКом був прийнятий відповідний Кодекс законів про акти громадянського стану, а також шлюбного, сімейного і опікунського права з подальшими редакціями та доповненнями.

З розпадом Радянського Союзу, за даними проекту DilovaMova.com, в ряді новоутворених суверенних держав, налагоджений і надійний інститути відділів записів актів громадянського стану зберіглися і працюють донині.

Функції РАГСів гранично прості, проте знаходитися в гущі подій людських доль під час зовсім не просто. Працівники відділів записів актів цивільного стану з усіх сил намагаються залишатися максимально толерантними і спокійними у своїй роботі, не дивлячись на те, що це зовсім не просто, адже ситуації, які вимагають участі працівників РАЦСу в основному не можуть залишати людей байдужими.

Народження і смерть, укладання та розірвання шлюбу, зміна імені та встановлення батьківства, а також удочеріння та усиновлення, видача та відновлення ключових громадянських документів, все це дуже важливо для нас всіх. Приходячи в РАЦС ми, принаймні сподіваємося на розуміння і в більшості випадків отримуємо його, а разом з ним і кваліфіковане професійне обслуговування.

Джерело: DilovaMova.com



18 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/