У м. Яремче відбулася зустріч партнерів Мережі Карпатської кулінарної спадщини


Учасниками зустрічі стали надавачі послуг у сфері сталого туризму та харчування в рамках туру Карпатською Кулінарною спадщиною «Смакуй Карпатське», а також представники навчальних закладів, члени мережі, з Івано-Франківської області України, повіту Марамуреш та Сату-Маре Румунії, Соболч-Сатмар-Берега Угорщини, краю Кошице Словаччини. Всі вони долучилися до діяльності Мережі під час проекту «Карпатська Мережа кулінарної спадщини».

Реалізація цього проекту, що співфінансується ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2007-2013 роки завершується 31 січня 2014 року. Проект має на меті збереження та популяризацію ролі та різноманіття карпатської кухні та кулінарних традицій як чинників сталого регіонального розвитку та збереження місцевої культурної спадщини. Карпатська мережа кулінарної спадщини, створена в рамках проекту, об’єднала десятки виробників традиційних продуктів харчування та суб’єктів туристичної індустрії у чотирьох країнах.

Організували зустріч регіональні координатори Мережі: виконавець проекту «Карпатська мережа кулінарної спадщини» - Туристична Асоціація Івано-Франківщини (Івано-Франківська обл., Україна), партнери проекту – Асоціація «Еколоджік» (повіт Марамуреш, Румунія), Торгово-промислова палата повіту Сату-Маре (повіт Сату-Маре, Румунія), Кошицька регіональна філія Словацької торгово-промислової палати та промисловості (край Кошице, Словаччина), Асоціація «Шамос-Базар» (Соболч-Сатмар-Берег, Угорщина), а також Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (Івано-Франківська область, Україна).

Голова Туристичної Асоціації Івано-Франківщини п. Оксана Федорович зробила огляд досягнень проекту. Акцент було зроблено на спільних продуктах Мережі – Подорожі Карпатською кулінарною спадщиною «Смакуй Карпатське», що охоплює 5 пакетів туристичних послуг – бізнес-планів турів, до реалізації яких залучені також учасники зустрічі, члени Карпатської Мережі кулінарної спадщини з Угорщини, Словаччини, Румунії та України.

Далі члени Мережі презентували свою діяльність в наступних напрямках: тренд гастрономічного туризму, ринок і промоція; місцева кухня, самобутні продукти та напої як туристичні атракції; презентація та промоція місцевих продуктів харчування та кухарських традицій у системі освіти. Родзинкою зустрічі стала демонстрація та тестування місцевих органічних продуктів від учасників зустрічі: закладів харчування, традиційних пекарень та фермерських господарств, місцевих виробників.

Під час зустрічі відбулося урочисте вручення знаків-логотипів Карпатської Мережі кулінарної спадщини тим партнерам, що отримали сертифікати якості за підсумками сертифікаційної програми Мережі. Тепер символ Карпатської кулінарної спадщини – паруючий горщик, охоплений язиками полум’я - прикрашатиме заклади 40 компаній у чотирьох країнах. Таким чином зроблено ще один крок для популяризації та просування бренду Мережі.



17 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/