Дідух – символ родинного свята


Городенківщина, як яскравий колоритний представник Покутського краю, має величезний потенціал народних звичаїв і традицій, присвячених зимовому циклу свят. На даному етапі актуальним є збереження та відродження тих культурних та релігійних цінностеq, які передавались з покоління в покоління українським народом. 
Саме тому, з метою заохочення молоді до творчої самореалізації, відродження та популяризація автентичних зразків української обрядової культури, виховання національного світогляду учнівської та студентської молоді через пізнання народного мистецтва, збереження та популяризація народних традицій, звичаїв та обрядів, пов’язаних зі святкуванням Різдва Христового, Нового року, Водохреща, службою у справах дітей було налагоджено співпрацю з приватним підприємцем – знаним майстром – умільцем нашого краю Гаврилюк Н.В. щодо проведення тематичного заняття „Дідух – символ  родинного свята”. 13 грудня, в день пам‘яті Святого Андрія Первозванного, з якого в Україні розпочинається цикл Новорічно-Різдвяних святкувань, майстер декоративно-прикладного мистецтва пані Наталя провела навчальний майстер-клас. із виготовлення різдвяної атрибутики: "Дідухи”, "Павуки”, "Різдвяні Зірки” для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В ході майстер - класу відбулася тематична презентація, присвячена історії виникнення, способам та матеріалам для виготовлення обрядового дідуха. 
Перед початком роботи господиня сувенірної лавки, де проходив майстер-клас, пригостила дітей запашним різдвяним чаєм з домашніми пампушками та булочками. А вже потім закипіла робота… Кожна із 8 дівчат, які взяли участь в виготовленні різдвяної символіки,  намагалась в усьому наслідувати майстриню та уміло, колосок до колоска,  складати своєрідні букети із різнотрав‘я та жита. Атмосфера була творчо-натхненною, веселою, дехто навіть пробував колядувати та вкладати в свої роботи весь позитивний настрій, думки, побажання. А в  в результаті всі учасники тримали в руках чудові дідухи – обереги, які вперше вони виготовили власноруч.
Після майстер-класу задоволеними залишилися усі – як господиня, яка зуміла поділитись з дітьми своїм умінням, так і діти. Адже що може бути кращим оберегом у домі, ніж дідух, зроблений власними руками?



16 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/