Прикарпатські духовні скарби отримали дипломи ЮНЕСКО


У Палаці Потоцьких Львівської національної галереї мистецтв відбулися урочистості з вручення дипломів об’єктам зі списку Світової спадщини ЮНЕСКО в межах проекту «Дерев’яні церкви українських і польських Карпат», започаткованого у 2009 році.
До цього переліку увійшли дві прикарпатські дерев’яні сакральні споруди – церква Різдва Пресвятої Богородиці в Нижньому Вербіжі Коломийського району (1808 р.) та церква Святого Духа у Рогатині (1598 р.).

Церква Різдва Пресвятої Богородиці належить до зразків гуцульської сакральної архітектури, вона унікальна, бо має п’ять бань та збудована без жодного цвяха. У церкві Святого Духа, яка є архітектурною спорудою опільської сакральної школи, діє «Музей-пам’ятка дерев’яної архітектури і живопису XVI-XIX століть», що є філіалом Музею мистецтв Прикарпаття.

На урочистостях із вручення дипломів були присутні заступник голови облдержадміністрації Зінаїда Болюк, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, директор музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега, сільський голова Нижнього Вербіжа Марія Карпенюк.

Отримуючи диплом, який вручив заступник Міністра культури України Віктор Балюрко, Зінаїда Болюк зазначила: «Для мене це пам’ятний і щасливий день. 25 років я пропрацювала у Рогатині. Всі ми знали, що іконостас у церкві Святого Духа вивчається в Сорбонні. А нині з приємністю сприймаємо вручення диплому. Вірю, що Рогатин стане місцем світового паломництва, бо ми маємо справжню цінність. І чим більше відкриватимемо таких скарбів, тим більше нас шануватимуть у світі».



16 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/