Засідання клубу “Де юре” в обласній бібліотеці для юнацтва


В Івано-Франківській обласній бібліотеці для юнацтва в рамках діяльності молодіжного клубу знавців права «Де юре» відбулася зустріч «Знай та використовуй» юридичні-шпаргалки. На зустріч з учнями 8-их класів гімназії №2 м. Івано-Франківська запросили Ірину Дутчак – заступника начальника служби у справах дітей міської ради та Івана Грицюка – оперуповноваженого міського сектору кримінальної міліції у справах дітей.

Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і вчасно скористатись своїми правами і добре виконувати свої обов´язки не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Актуальною є дана тема і для підлітків, коли вони розпочинають свій шлях, як повноправні громадяни своєї країни.Основна мета засідання – невимушене, неформальне спілкування школярів з представниками державних служб, що піклуються про захист їх прав, здоров´я та безпеку в рамках законів України.

Керівником клубу «Де юре» Людмилою Ковальчук було розроблено кілька моделей конфліктних ситуацій, в яких є ризик здійснити неповнолітнім правопорушення. Учні поділились на команди, кожна з яких повинна була розглянути, проаналізувати та прийняти правильні рішення. Експертами та помічниками стали гості заходу. Водночас, вони відповідали на чисельні запитання дітей, щодо прав неповнолітніх у складних життєвих обставинах. В ході діалогу розкрито зміст юридичних термінів – «адміністративний злочин», «кримінальна відповідальність», «майнові права неповнолітніх».

Для учасників засідання та читачів бібліотеки розгорнута книжкова виставка-шпаргалка «Якби молодість знала».

Вона містить чисельні матеріали з вирішенням конфліктів між батьками та дітьми, між школярами та вчителями, висвітлює систему правових цінностей, ідеалів, правові норми, що забезпечують єдність та взаєморозуміння правових інститутів та організацій.
Формування правової культури, це утворення в суспільстві морально-правового клімату, який гарантує молодій особі свободу поведінки у поєднанні з відповідальністю перед суспільством, забезпечує її права, соціальну захищеність, повагу до її гідності.12 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/