Медицина у Галицькому районі


4 грудня 2013 року відбулась лікарська конференція в Галицькій ЦРЛ, на яку були запрошені лікарі-хірурги, які прибули із США з короткочасним візитом: Н.Мельничук та Б.Бриндзей. Вони поділилися досвідом роботи, зокрема, сучасними методами лікування та діагностики раку товстого кишківника, прямої кишки. З метою ранньої діагностики виявлення цих захворювань роздали онкомаркери на скриту кров для Галицької ЦРЛ та Бурштинської МЛ.

10 грудня 2013р. в КЗ «Галицька ЦРЛ» відбулось засідання Медичної ради, в якому взяли участь головні лікарі лікувально-профілактичних закладів району та їх заступники, районні спеціалісти, завідувачі відділень, лікарі загальної практики сімейної медицини, педіатри.

Про стан загальної та первинної інвалідності дітей, реабілітація дітей-інвалідів та про хід медичних оглядів школярів загальноосвітніх шкіл в районі доповідала заступник головного лікаря з ОХМД Л.Бугай.

Наголошено, що за 7 років значно зріс показник інвалідності дітей від ендокринних захворювань, стійку тенденцію до зростання демонструє інвалідизація від захворювань ока та вроджених аномалій розвитку. Зважаючи на проблему дитячої інвалідності, необхідно акцентувати увагу на доцільності її попередження шляхом удосконалення організації медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим та інтенсивного впровадження сучасних перинатальних технологій, розвитку служби планування сім'ї та репродукції, дитячої та підліткової гінекології.

Обов’язковий медичний профілактичний огляд учнів проводиться з метою виявлення в них захворювань, подальшого їх диспансерного спостереження, планового лікування чи реабілітації та для запобігання масовим колективним захворюванням.

На сьогоднішній день в загальноосвітніх навчальних закладах району навчається 5973 учнів. В 21 школі працюють медичні сестри. Інші обслуговуються дільничними медсестрами за територіальним принципом.

За інформацію Лілії Бугай, станом на 1.10.2013р. оглянуті всі діти. Огляди проводилися відповідно до графіку та маршруту школяра, що дозволило уникнути великих черг, зменшити навантаження на лікаря, зменшити незадоволення батьків, покращити якість самих оглядів. Рекомендовано медичні огляди школярів проводити з березня по червень.

Про роботу підліткової служби по диспансеризації, приписці та оздоровленню підлітків доповідала підлітковий терапевт Н.Гой.

Всього підлітків в районі – 2204. Охоплені профоглядами всі. З числа оглянутих юнаків виявлено хворих – 706, вперше – 190. Взято на диспансерний облік – 507 юнаків.

Показник придатності юнаків до військової служби при приписці в 2013р. дещо вищий (68,8%) за попередній (66,4%). Відмічається також збільшення кількості юнаків, які потребують лікування – 15,5%, проти 14,1%.

Показник оздоровлення юнаків зріс 74,2%, проти 73,9% і знаходиться на рівні середнього обласного.

Про стан медичного обслуговування осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС проінформувала відповідальний лікар Олександра Штонь.

Вона відзначила, що в районі проводиться відповідна робота по медичному обслуговування осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС. Списки всіх постраждалих занесені до національного реєстру. Протягом 2013 року проведено медогляд 385 осіб, що становить 99,4%, діти оглянуті 100%. Проведено лікування 365 осіб. Всі вони отримали амбулаторне лікування, при потребі виписувалися безкоштовні рецепти (302 пільгових рецепти на суму 26516,30 грн.). Проведено зубопротезування 11-ти особам, на суму 7342,71 грн. Проліковано стаціонарно 23,1% чорнобильців.



11 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/