Людська гідність і справедливість для всіх нас


Територіальна державна інспекція з питань праці у Івано-Франківській області проводить навчання, лекції, бесіди з питань реалізації і захисту прав людини на виконання розпорядження кабінету Міністрів України від 14.08.2013 року № 611-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2013 році Всеукраїнського тижня права». 
Загальна декларація прав людини (ЗДПЛ) є першим універсальним в історії міжнародних відносин актом, в якому проголошені принципи забезпечення основних прав і свобод людини. Унікальний документ є своєрідною основою, на якій базуються міжнародні стандарти в сфері прав людини.
ЗДПЛ була прийнята й проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. Декларація, що закріпила основні цінності для світової спільноти, була складена представниками всіх континентів і правових традицій. Вона стала документом, навколо якого зосереджено роботу правників та фахівців у галузі прав людини. Зокрема, від України вклад до тексту Загальної декларації зробив академік Володимир Корецький.
ЗДПЛ була прийнята у формі резолюції Генеральної Асамблеї і тому згідно зі Статутом ООН носить рекомендаційний характер. Проте, нині права і свободи, проголошені в ній, розглядаються як загальноприйняті норми і принципи міжнародного права, які знайшли своє відображення в конституціях багатьох країн світу, чим і підтверджують її феноменальність.
Всі люди народжуються вільними і рівними і своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти у відношенні один до одного в дусі братерства.
Кожна людина має право на життя, на свободу і на особисту недоторканість.
Всі люди рівні перед законом і мають право, без будь-якої різниці, на рівний їх захист законом. Усі люди мають право на рівний захист від якої б то не було дискримінації, що порушує цю Декларацію, і від якого б то не було підбурювання до такої дискримінації.
Ніхто не може зазнавати безпідставного арешту, затримання або вигнання.
Ніхто не може зазнавати безпідставного втручання у його особисте і сімейне життя, безпідставного посягання на недоторканість його житла, тайну його кореспонденції або на його честь і репутацію. Кожна людина має право на захист закону від такого втручання або таких посягань.
Кожна людина має право брати участь в управлінні своєю країною безпосередньо або через вільно обраних представників.
Кожна людина має право рівного доступу до державної служби в своїй країні. Воля народу повинна бути основою влади уряду.
Кожна людина має право на працю. На вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці та на захист від безробіття.
Кожна людина, без будь якої дискримінації, має право на рівну оплату за рівну працю.
Кожний працюючий має право на справедливу і задовільну винагороду, яка забезпечує гідне людини існування, її самої та її сім»ї, і яка в разі необхідності доповнюється іншими засобами соціального забезпечення.
Кожна людина має право на відпочинок і дозвілля, включаючи право на розумне обмеження робочого дня та на оплачувану періодичну відпустку.
Кожна людина має право на такий життєвий рівень, включаючи їжу, житло, медичний догляд та необхідне соціальне обслуговування, який є необхідним для підтримання здоров»я і добробуту її самої та її сім»ї, і право на забезпечення в разі безробіття, хвороби, інвалідності, вдівства, старості чи іншого випадку втрати засобів до існування через незалежні від неї обставини.
В Україні багато говорять про обов»язки, починаючи зі шкільної лави, менше про права. Так от, у громадянина перед державою мало обов»язків, один найсуттєвіший сплачувати податки. У правовій державі в людини більше обов»язків перед людьми, які її оточують, а не перед державою. Таким чином, права людини потрібно і сьогодні гарантувати в Україні. Однак існує небезпека розчарування в проголошених правах людини, багато людей занадто багато чекали від самої ідеї прав людини. Права людини не є чарівним ключем від усіх дверей, що ведуть до щастя і справедливості, а, скоріше, одним з багатьох принципів, що мають співіснувати у демократичній, правовій державі, яка заснована на принципах законності : Добробут держави залежить від її законів.



11 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/