Робота з дітьми у проблемних сім'ях


Сучасні сім’ї різноманітні, і від того, в якій родині живе дитина, залежить, яким змістом наповнюється процес формування її особистості. Умовно сім’ї поділяють на благополучні і неблагополучні.
Благополучна сім’я - сім’я з високим рівнем внутрішньої моральності, духовності, координації та кооперації, взаємної підтримки та взаємодопомоги, з раціональними способами розв’язання сімейних проблем.
Неблагополучна сім’я, через ті чи інші причини повністю або частково втратила свої виховні функції. Це спричинює несприятливі умови для виховання дітей. До неблагополучних належать сім’ї, де батьки – алкоголіки, наркомани, соціально незахищені сім’ї, конфліктні сім’ї, неповні сім’ї.
Станом на 05.12.2013 року на обліку перебуває 21 дитина, що виховуються у 7 сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах. 
Виявлення та облік неблагополучних сімей, а також подальша робота з ними є одним з головних завдань діяльності служб у справах дітей. Основними формами профілактичної роботи служб з неблагополучними сім’ями є проведення обстежень умов життя неповнолітніх, профілактичні бесіди з батьками, надання їм консультацій, соціальної допомоги, допомоги в оформленні певних видів допомог, послуг, а у разі умисного невиконання батьками своїх обов’язків – притягнення їх до відповідальності, і, як крайні міри - відібрання дітей, або позбавлення батьківських прав.
Своєчасне виявлення таких дітей та проведення з їх сім’ями відповідної роботи сприяє збереженню біологічної сім'ї, допомагає зменшити кількість дітей, які перебувають поза сімейним оточенням, сприяє створенню умов для виховання відповідального батьківства.



9 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/