На Верховинщині облаштували тематичну поличку до 100-річчя з Дня народження Миколи Амосова


З метою відзначення 100-річчя з дня народження Миколи Амосова та враховуючи його видатний внесок у розвиток науки, медицини, літератури у  Верховинській центральній районній бібліотеці облаштовано тематичну поличку «Лікар з великим серцем», присвячену діяльності цієї видатної людини.

Завідувач Верховинською центральною районною бібліотекою Ганна Валігурська зазначає, що геніальний хірург, письменник і громадський  діяч Микола Михайлович Амосов відіграв важливу роль у розвитку серцевої хірургії, медичної та біологічної кібернетики в Україні.

М. Амосов був одним з ініціаторів широкого впровадження у нашій країні хірургії при захворюваннях легенів, вніс багато нового у розвиток цієї проблеми. Його дослідження сприяли підвищенню ефективності лікування хвороб легенів. Надалі основним напрямом роботи М. Амосова стала серцева хірургія. У 1955 році він вперше в Україні почав лікування вад серця хірургічним методом, у 1958 році одним з перших в Радянському Союзі упровадив в практику метод штучного кровообігу. У 1963 році Микола Михайлович першим провів протезування клапана митри, а в 1965 році створив і вперше в світі упровадив в практику антитромботичні протези серцевих клапанів. Його роботи з хірургічного лікування хвороб серця були відмічені Державною премією України (1988 р.), Золотими медалями (1967 р., 1982 г.) та Срібною медаллю (1978 г.). За дослідження в області біокібернетики у 1978 р. і 1997 р. його удостоєно Державної премії України.

М. Амосов – автор понад 400 наукових робіт, включаючи 19 монографій. Ряд монографій перевидані в США, Японії Німеччині, Болгарії. Крім того, Микола Михайлович широко відомий, як письменник: повісті «Думки та серце», «Записки з майбутнього», «ППГ-2266», «Книга про щастя та нещастя». 

Постановою Кабінету Міністрів України № 128-р від 12 березня 2003 року Інституту серцево-судинної хірургії Академії медичних наук України присвоєно ім'я академіка Миколи Михайловича Амосова.



9 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/