В Україні й на Прикарпатті зокрема розвивають виробництво органічної продукції


Близько ста прикарпатських господарників мають наміри займатися органічним землеробством, поінформував учасників обласного семінару з питань розвитку органічного сільськогосподарського ринку, який проводився в Івано-Франківську, заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Андріїшин.
«На сьогоднішній день чотири господарства в області отримали статус спеціальної сировинної зони, а до обласної комісії звернулися близько ста господарників, які хочуть займатися виробництвом органічної продукції, - наголосив Іван Андріїшин. – Наше перше і основне завдання, щоб на території області мінімум десять відсотків продукції було органічною».

В плані органічного виробництва Івано-Франківщина має значний потенціал, переконаний Сергій Галашевський, директор сертифікаційного органу «Органік Стандарт». В першу чергу, це стосується заготівлі дикорослих продуктів: ягід, грибів, лікарських рослин.

Загалом в Україні, зауважували на семінарі, працюють понад 200 виробників, переробників і трейдерів органічної продукції. За даними Федерації органічного руху в Україні, в нашій державі є 270 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь та близько 300 тисяч гектарів несільськогосподарських угідь (пасовища, площі під бджільництво), на яких займаються органічним виробництвом.

«В Україні на даний момент вже ухвалено закон про органічне виробництво та обіг продукції й сировини, що визначає побудову законодавчої бази в такому виробництві, - зазначила менеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», FiBL Наталія Прокопчук. – До даного періоду в Україні найбільш популярним стандартом органічного виробництва був європейський. За ним сертифіковано близько 95% від усіх виробників, переробників і трейдерів в Україні».

Нині на внутрішньому ринку держави, за словами Наталії Прокопчук, вже реалізуються органічні мед, хліб, борошно, крупи, овочі, олії. На експорт йдуть в основному дикорослі продукти.

Довідково

В обласному семінарі з питань розвитку органічного сільськогосподарського ринку взяли участь представники проекту технічної допомоги, експерти органічного виробництва, працівник Чеської державної інспекції з питань органічного сільського господарства, зацікавлені особи з області, які займаються або бажають займатися органічним виробництвом, надають послуги для органічного сектору (освіта, наука, консультації тощо) або задіяні у збуті органічної продукції.



9 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/