Необхідні заходи при ознаках переохолодження людини



Перш за все, потрібно перенести потерпілого в тепле місце, добре укутати шубою або теплою ковдрою. Мокрий одяг потрібно відразу ж зняти і одягти сухий. Потерпілий не повинен рухатися. Якщо людина перебуває в непритомності, потрібно постійно контролювати дихання і пульс, а якщо він не прощупується, починайте непрямий масаж серця і штучне дихання.


Якщо потерпілий у свідомості, дайте йому випити гарячий чай, морс або молоко, але категорично забороняється алкоголь і каву! Не прагніть швидко зігріти людину, не набирайте йому гарячу ванну, не тягніть його в душ, інтенсивно не розтирайте, не обкладають грілками. При таких маніпуляціях наслідки переохолодження можуть бути згубними. Можуть виникнути порушення серцевого ритму і внутрішні крововиливи. Якщо сталася лише переохолодження ніг або переохолодження голови, то потрібно зняти з людини тісне і мокре взуття і одягнути на нього шапку, таким чином зігріваючи людину поступово. Запам'ятайте, що надання першої допомоги при переохолодженні не має зашкодити людині.


Набагато простіше попередити переохолодження. Захист від переохолодження - це теплий і багатошаровий одяг та взуття. Не паліть і не пийте алкоголь на морозі, не виходьте на відкритий лід, намагайтеся більше рухатися, та й загартовування не зашкодить. Тоді жоден мороз і негода вам не страшні.



6 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/