Семінар вчителів трудового навчання на Городенківщині


29 листопада 2013 року на базі Михальчівської ЗОШ І-ІІ ст., що на Городенківщині, відбулось засідання постійно діючого семінару вчителів трудового навчання (обслуговуючі види праці) з проблеми «Оптимізація методів навчання і виховання на уроках трудового навчання та в позаурочний час».
Учасників семінару гостинно зустріли учні школи, які декламували вірші та виконали гімн школи. Із виступом-презентацією «Основні напрями навчально-виховного процесу, досягнення шкільного колективу» виступив директор М.Лиско.
Теоретичну частину семінару розпочала методист РМК Пащук М.Л., яка підготувала виступ «Впровадження варіативних модулів в 5-му класі згідно вимог Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти». Її виступ продовжила Ковцун О.М., вчитель Семенівської ЗОШ І-ІІ ст., Городенківського р-ну, яка поділилась досвідом роботи з питань викладання трудового навчання в 5 класі за новою програмою.
Практична частина засідання розпочалась уроком трудового навчання в 5 класі, який провела Кіт Наталія Михайлівна на тему «Культура споживання їжі. Сервірування та складання паперових серветок для святкового столу». Для кращого сприйняття програмового матеріалу урок розпочато зі створення позитивного робочого настрою. Вміло використано індивідуальну, групову форму роботи; наочність, зразки складання серветок. Під час практичної роботи працювали не тільки учні 5 класу, але й вчителі шкіл району. Учні засвоїли поданий матеріал на уроці і продемонстрували свої практичні навики та вміння у сервіруванні святкового столу.
Цікавим моментом уроку був екскурс у історичне минуле глиняного посуду з використанням місцевого матеріалу майстрів Микитюків, жителів м.Городенка, вихідців із с.Михальче.
Наступним етапом семінару було проведення майстер-класу з проблеми «Виготовлення виробів в техніці квілінгу», який підготувала і провела спільно зі своїми вихованцями Суховій Г.О. Учителі не тільки ознайомилися з технікою квілінгу, але й навчилися з різних форм кольорового паперу створювати плоскі та об’ємні композиції.
Педагоги приємно і з користю провели час. Отримали велике задоволення від власноруч створеного виробу і, звичайно, що цю технологію будуть впроваджувати на своїх уроках.
Учасники семінару щиро вдячні вчителя трудового навчання (Кіт Н.М.) за урок, керівнику майстер-класу (Суховій Г.О.) за набуті навички технології квілінгу. Тому, що створювати такі шедеври із підручного матеріалу може тільки творчий, знаючий педагог.
На завершення засідання було вироблено методичні рекомендації.



2 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/