Встановлення статусу особи що постраждала від торгівлі людьми


Проблема торгівлі людьми – одне з найнегативніших явищ сучасного суспільства. 
Проблема протидії торгівлі людьми є багатоплановою і вимагає зусиль як окремих органів влади та правоохоронних органів, так і суспільства загалом.
Основними напрямами державної політики у сфері протидії торгівлі людьми є попередження торгівлі людьми, боротьба із злочинністю, пов’язаною з торгівлею людьми та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» місцеві державні адміністрації виконують функції щодо збору, узагальнення та подання до Міністерства соціальної політики України документів на встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми.
Завдання із забезпечення взаємодії суб’єктів надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми в Городенківському районі покладено на відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, а особою, відповідальною за встановлення статусу визначено головного спеціаліста відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Тетяну Гамулу (т.03403 2-25-43)
При звернені особи відповідальним структурним підрозділом проводиться низка заходів щодо збору інформації та необхідних для встановлення статусу документів, визначаються потреби особи та можливі види допомоги.
Порядок та спосіб подання:
Заявник подає заяву про надання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту особисто або через уповноваженого представника.
Посадова особа  проводить протягом трьох робочих днів з дати подання заяви співбесіду з особою, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, та заповнює опитувальний лист.
На підставі інформації, отриманої під час проведення співбесіди, посадова особа оформляє протягом двох робочих днів облікову картку особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту залучає суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, до проведення у семиденний строк перевірки інформації, зазначеної в опитувальному листі, щодо її достовірності.
Посадова особа протягом двох робочих днів з дня завершення перевірки подає до Мінсоцполітики необхідні для надання статусу документи.
Заява та документи розглядаються Мінсоцполітики протягом п’яти робочих днів від дати їх реєстрації. За результатами розгляду Мінсоцполітики надсилає управлінню соціального захисту населення листа про встановлення статусу або відмову у його встановленні з обґрунтуванням причин такої відмови.
Відповідно до Порядку, виплата матеріальної допомоги здійснюється органами праці та соціального захисту населення одноразово у розмірі прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років, діти віком від шести до 18 років, працездатні особи, особи, які втратили працездатність), установленого на момент звернення особи за матеріальною допомогою.
Розміри виплат одноразової матеріальної допомоги з 01.01.2013 року:
 - для працездатних осіб – 1147 грн.;
 - для осіб, які втратили працездатність – 894 грн.;
 - для дітей віком до 6 років – 972 грн.;
 - для дітей віком від 6 до 18 років -1210 грн.



2 Грудня 2013 p.
©http://briz.if.ua/