Українці стали партнерами Уряду і Нацбанку в процесах дедоларизації економіки - Олександр Арсенюк


Заступник директора Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олександр Арсенюк вважає, що істотне збільшення частки депозитів у гривні свідчить про зростання довіри українців до національної грошової одиниці, до фінансової політики Уряду та Нацбанку, та перетворює їх у надійного партнера в процесі дедоларизації економіки.

Арсенюк нагадав, що в цьому році зростання депозитів відбувається майже виключно за рахунок приросту депозитів у гривнях. «Якщо ми візьмемо депозити населення, то за 10 місяців року депозити населення в національній грошовій одиниці зросли на 33%, а в іноземній валюті – лише на 2%», - порівняв фінансист і додав, що депозити юридичних осіб у національній валюті зросли більш як на 10%, на тлі зниження депозитів у іноземній валюті.

«І нам дуже приємно, що населення сьогодні є партнером Уряду, Національного банку в цих питаннях…Це є свідченням того, що банківська система стає більш стійкою, це є свідченням довіри наших громадян, наших підприємств до грошової одиниці, до тих заходів, яких вживає Уряд, Нацбанк для підвищення статусу і привабливості гривні», - наголосив він.

За його словами, значення дедоларизаціїї для економіки дуже важливе, бо вона відкриває можливість Україні більш ефективно впливати на грошово-кредитну політику, і в цілому на економіку. Тоді як доларизація складається історично роками та десятиліттями, і її не можна миттєво зупинити чарівною паличкою, директивами чи адміністративними методами. Тут дуже багато залежить від довіри населення – до грошової одиниці, до влади, - зазначив він. Цю довіру можна забезпечити тільки стабільністю грошової одиниці – наголосив економіст і додав, що таке завдання Уряд та НБУ виконують успішно. «Темпи інфляції протягом двох років знаходяться на дуже низькому рівні, навіть мінімальному. Навіть зафіксована дефляція. І це головне підґрунтя, яке створює довіру до гривні і сприяє процесам дедоларизації», - вважає Арсенюк.

Він нагадав, що впродовж двох минулих років серед заходів, які сприяли дедоларизації - заборона споживчих кредитів у іноземній валюті ; зміни до Закону про рекламу щодо публікування цін та тарифів у рекламних оголошеннях тільки в гривнях; нещодавнє продовження дії постанови щодо обов’язкового продажу половини валютної виручки на міжбанківському валютному ринку та ін..

«Ми впевнені, що в майбутньому ці тенденції збережуться, стабільність грошової одиниці збережеться, і НБУ й надалі вживатиме всіх необхідних заходів, щоб населення і наші суб’єкти господарювання надавали перевагу саме національній грошовій одиниці», - підсумував Арсенюк.



26 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/