Семінар громадських інспекторів з охорони дитинства на тему «Соціальний захист неповнолітніх»


20 листопада знаменує день, в який Генеральна Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році — Конвенцію про права дитини. Не випадково саме в цей день на базі Бурштинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відбувся районний семінар громадських інспекторів з охорони дитинства на тему «Соціальний захист неповнолітніх».

В роботі семінару взяли участь заступник голови Галицької райдержадміністрації Людмила Сівецька, начальник управління юстиції в Галицькому районі Зіновій Білоус, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Френдій, головний спеціаліст сектору служби у справах дітей райдержадміністрації Петро Заверач, фахівець із соціальної роботи Галицького РЦСССДМ Світлана Любінець, методист районного методичного центру відділу освіти райдержадміністрації Леся Ковальчук.

В кожному виступі підкреслювалася важливість Декларації прав дитини та Конвенції про права дитини, соціальних ініціатив Президента України, дій Уряду щодо захисту прав дітей для успішного розвитку держави.

Згідно з принципами, проголошеними в Конвенції ООН про права дитини, кожна дитина має володіти всіма зазначеними у них правами і свободами без будь-якої різниці за такими ознаками, як раса, колір шкіри, стать, релігія, політичні або інші переконання, національне або соціальне походження, майновий стан, народження або інші обставини.

Дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння, тому діти мають право на особливе піклування і допомогу. В Декларації прав дитини зазначається: «Дитина внаслідок її фізичної і розумової незрілості потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист як до, так і після народження».

Держава забезпечує всі права кожній дитині без будь-якої дискримінації незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров'я і народження дитини, її батьків чи законних опікунів або будь-яких інших обставин. Всі дії по відношенню до дитини повинні у повному обсязі враховувати її інтереси.

Кожна дитина має невід'ємне право на життя. Держава повинна максимально забезпечити виживання і здоровий розвиток дитини.

Учасники семінару мали можливість у процесі спілкування за «круглим столом» з відповідальними працівниками райдержадміністрації одержати відповіді на чимало питань, які виникли у процесі роботи: щодо прав неповнолітніх і їх правової відповідальності, щодо попередження дитячої бездоглядності та соціального захисту дітей, щодо забезпечення батьками гідного виховання дітей та роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, щодо турботи про дітей пільгових категорій.

Вони ознайомилися з особливостями здійснення соціально-психологічного супроводу дитини у навчальному закладі та досвідом роботи соціального педагога Світлани Щепанської та практичного психолога Лариси Скирко.

Цікавими були і презентація роботи Дитячої республіки, і брейн-ринг «Правова обізнаність неповнолітніх», і виставка учнівських робіт шкільних гуртків.



22 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/