День відкритих дверей для учнів та студентів


20 листопада у Івано-Франківському міському центрі зайнятості проведено День відкритих дверей центру зайнятості для студентської і учнівської молоді. Мета заходу – максимальне донесення до молоді спектра послуг, що надає центр зайнятості.

На заході були присутні студенти останніх курсів Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету та учні загальноосвітньої школи №15.

День відкритих дверей розпочався з презентації роботи міського центру зайнятості. Під час екскурсії відвідувачі ознайомилися із послугами, які надає центр зайнятості. Детальнішу увагу приділили сектору запобігання соціальним ризикам, зокрема інформації профілактики ВІЛ, СНІДу та туберкульозу; гендерному куточку, а саме інформації щодо прав та гарантії молоді, запобігання економічній експлуатації дітей, запобігання неврегульованій зовнішній трудовій міграції та торгівлі людьми.

Галина Бакай – спеціаліст з профорієнтації розповіла студентам про новації, які впроваджені у роботі служби зайнятості, акцентувала увагу присутніх, що основне правило роботи – адресний підхід у наданні соціальних послуг відвідувачам, врахування індивідуальних якостей клієнтів та особливості конкретної ситуації, яка склалася у шукача роботи на ринку праці.

Спеціаліст наголосила, що основне завдання центру зайнятості - забезпечення умов для реалізації права громадян на працю, сприяння зайнятості населення та запобігання безробіттю, здійснення соціального захисту тимчасово непрацюючого населення та підтримка неконкурентоспроможних громадян на ринку праці.

Студенти ознайомились з усіма змінами в законодавстві, якими пільгами молодь може користуватись, яку фінансову підтримку мають роботодавці, якщо беруть молодь на перше робоче місце.

Захід продовжився тренінгом. Ірина Харко - начальник відділу активної підтримки безробітних ознайомила учнів з технікою пошуку роботи, правильністю написання резюме, супровідного (мотиваційного) листа.

Під час Дня відкритих дверей центру зайнятості студенти більш за все цікавились актуальністю обраної професії. Фахівці центру зайнятості надали повну інформацію про потребу роботодавців у працівниках згідно професій, які обрали учасники заходу. Тож студенти ще раз переконались, що зробили правильний вибір професійного майбутнього.

Студенти повинні знати, що закінчуючи навчальні заклади, вони мають право на допомогу під час пошуку роботи. І незважаючи на те, що сьогодні складна ситуація з працевлаштуванням, попри все треба пам’ятати «На охочого робочого діло знайдеться».

Для учасників заходу були створені оптимальні умови для отримання інформації про можливість працевлаштування за допомогою служби зайнятості, перегляду барометру професій, відеофільмів, буклетів, періодичних видань з пропозиціями працедавців.

При підбитті підсумків заходу особливу увагу присутніх звернули на ті потреби ринку праці, де виникає необхідність по-новому оцінити профорієнтаційну ситуацію.21 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/