МВФ задоволений Києвом, а черговий транш підвищить довіру інвесторів до України - експерт


Україна зарекомендувала себе сумлінним позичальником та може розраховувати на черговий транш МВФ, відновлення співпраці з яким стане позитивним сигналом для іноземних інвесторів – заявив в ефірі каналу БТБ президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Аналітик відзначив оцінку МВФ своєчасних та в повному обсязі виплат за кредитами Фонду, в тому числі останнього в 2013 році траншу на 359 млн дол..

«Вони (МВФ) задоволені Україною… Скільки було розмов, що Україна не зможе погасити - в тому році ми погасили 3,7 млрд дол., в цьому майже 6 млрд дол., на сьогодні ми фактично віддали майже 9 млрд. дол. І МВФ бачить, що ні на один день Україна не затримала ні відсотки, ні погашення тіла… що проблем не існує», – зазначив експерт. Він переконаний, що Україна в результаті може розраховувати на новий транш від МВФ. «На сьогоднішній момент МВФ вважає, що Україна як позичальник – це надійна структура і виділити їй гроші – це не проблема, і сума, яку вона хоче, – для МВФ невелика», - сказав він і додав, що у цій ситуації для укладання угоди сторонам належить знайти компроміс щодо шляхів скорочення дефіциту бюджету. Іншими словами – МВФ не має наполягати на підвищенні тарифів на газ для населення, а наш Уряд має запропонувати способи зниження собівартості енергоресурсів, не підвищуючи тарифів.

«Якщо вдасться знайти компроміс, буде достатньо просто домовитися про новий транш. Я сказав би навіть, не зовсім новий кредит – на сьогодні питання стоїть яке - якщо ми укладаємо новий договір, то цей залишок - 3,4 млрд дол, що залишився, можна пролонгувати», - сказав він і додав, що ефектом від відновлення співпраці з МВФ буде не тільки отримання коштів, а підвищення довіри іноземних інвесторів до України.

«Якщо ми укладаємо угоду з МВФ – це дуже позитивний сигнал для багатьох зарубіжних інвесторів, які менше дивляться на рейтинги кредитних агенцій, але уважно дивляться, що говорить МВФ. Якщо він говорить: я співпрацюю, у мене є угода, кредитна лінія – зразу відношення до України інше. В результаті дійсно можна легше отримати - починаючи від кредитів і закінчуючи прямими інвестиціями…Бо таке ставлення в світі до МВФ і його дій», - підсумував експерт.
 



21 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/