На Прикарпатті перебували представники робочої групи з вирішення проблемних питань Калуської промислової зони


З території Прикарпаття на утилізацію за межі України необхідно вивезти в середньому 8 тисяч тонн гексахлорбензолу
Про це поінформували учасники засідання робочої групи з вирішення проблемних питань Калуської промислової зони, яке відбулося в облдержадміністрації. На запитання журналістів центральних і місцевих ЗМІ відповідали перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк, представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Всеукраїнської екологічної ліги, Інституту геохімії навколишнього середовища, міжнародних лабораторій.

«Сьогодні за даними інвентаризації на полігоні гексахлорбензолу залишилося близько 4 тис. тонн, - зазначив начальник департаменту екологічної безпеки Міністерства екології та природних ресурсів України Юрій Гірман. – Ті відходи, які знаходяться у несанкціонованому місці на Домбровському кар’єрі, складають ще 4 тис. тонн».

Для вивезення гексахлорбензолу з полігону в Калуші, за словами Василя Плавюка, з початку року з державного бюджету було виділено 280 млн. грн. Щоб провести наукові дослідження ситуації з небезпечними відходами у внутрішньому полі Домбровського кар’єру, передбачено фінансування з резервного фонду в сумі 140 млн. грн. та 6 млн. грн. – на моніторинг, який здійснює Інститут геохімії навколишнього середовища Національної Академії Наук України.

«Ми завершили обстеження і зробили заключний звіт, у якому визначили чотири небезпечні ділянки у внутрішньому полі Домбровського кар’єру, де складовані токсичні відходи, - зазначив в. о. директора Інституту геохімії навколишнього середовища, доктор технічних наук, професор Ігор Лисиченко. – У проектних пропозиціях прийнято рішення після вивезення основної маси відходів з внутрішнього поля його рекультивувати, закласти плівкою і зробити засипку гравійну».

Рекультивують після вивезення отрути і полігон гексахлорбензолу, попередивши цим, як наголосила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, потрапляння залишків відходів на прилеглі території.

Як запевнили журналістів представники робочої групи з вирішення проблемних питань Калуської промислової зони, роботи з вивезення гексахлорбензолу з області мають бути завершені до кінця року. 



21 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/