Краще платити за власне житло, ніж за орендоване


Скільки платити у місяць і де краще орендувати квартиру в Івано-Франківську? Питання головне для молодих сімей, для студентів та для всіх, хто мріє про покращення житлових умов, але на покупку не вистачає коштів…

За дослідженнями експертів  аналітичного центру «Благо» орендувати квартиру в центрі Івано-Франківська можна в середньому за 2200грн у місяць, у мікрорайонах міста Позитрон, Пасічна середня оплата за місяць складає 1500грн і ще додатково потрібно оплачувати комунальні послуги. Крім того, знайти житло для осіб, які щойно переїхали у Івано-Франківськ, не так просто. Прийдеться перепитати друзів, знайомих, співробітників або ж оплатити за допомогу агентствам нерухомості.

Кількість таких, хто все ж таки наважиться оформити іпотечний кредит та сплачувати щомісяця суми за власне житло, а не за орендоване досить невелика.

Що ж насправді? В першу чергу важливо для себе обрати переваги одного та іншого варіанту.

Орендоване житло.

Переваги:

-          можна щомісяця змінювати адресу проживанняJ, якщо є така необхідність

-          не завжди потрібно робити ремонт та купувати техніку

Недоліки:

-          вартість оплати за квартиру щомісяця від 1500 до 5000грн + оплата за комунальні послуги

-          не завжди можна зробити хороший ремонт та дизайн квартири за власним бажанням

-          орендодавець може підняти орендну плату у будь який момент

-          нема прописки, що часто потрібно при оформленні на роботу та для дітей у дитсадок

-          нема стабільності.

Власне житло.

Переваги:

-          щомісячна плата при покупці однокімнатної квартири в Івано-Франківську, наприклад у «Парковій Алеї»складає від 1252,00грн, двокімнатної від 1788,58грн, трикімнатної від 2086,67грн (при покупці квартири у Івано-Франківську від будівельної компанії «Благо»з участю в державній програмі «Житло під 3% річних»

-          власник квартири після оформлення всіх необхідних документів може здійснити прописку свою та всіх членів сім’ї

-          власник квартири може на свій смак облаштовувати житло

-          краще щомісяця плати за власне житло, ніж за орендоване.

Недоліки:

-          сплата відсотків (але скориставшись державними програмами кредитування житлавід компанії «Благо» це досить незначна сума)

-          тривалий термін сплати щомісячних платежів (але кожен покупець квартири має можливість достроково сплатити всю суму).

Проаналізувавши ринок нерухомості Івано-Франківська, експерти аналітичного центру компанії «Благо» відмічають значне підвищення зацікавленості населення в покупці нових квартир в Івано-Франківську, за участі в програмахрозтермінування та кредитування. Саме в такий спосіб молоді сім’ї можуть вже жити в нових квартирах та облаштовувати їх на свій смак, і при цьому платити суми за квартиру, значно менші, ніж за орендоване житло.19 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/