Олександр Сич: «Про яке зростання якості освіти може йти мова, якщо й досі не в кожній школі дитина може скористатися бодай теплою вбиральнею»


Без невідкладного вирішення низки першочергових проблем вести мову про якість освіти, як і про рівність доступу дітей до неї, не доводиться. Всупереч деклараціям високопоставлених чиновників, на Прикарпатті зокрема, як не парадоксально, досі залишаються неврегульованими питання облаштування теплих вбиралень у навчальних закладах, організації харчування дітей, яке б відповідало їх фізіологічним потребам, забезпечення навчальних закладів у сільській місцевості шкільними автобусами та належним навчально-методичним забезпеченням.

Про це 18 листопада заявив народний депутат України від ВО «Свобода» Олександр Сич.

За словами Олександра Сича, проаналізувавши інформацію про хід виконання Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2008-2015 роки, можна зробити висновок, що чіткого розуміння шляхів розв’язання окреслених проблем у органів влади просто немає.

«У довідці про хід виконання Програми лише побіжно констатується наявність тих чи інших проблем. Водночас жодним чином не відзначаються шляхи їх врегулювання, не відображені механізми й джерела фінансування», – відзначає Олександр Сич.
В той же час, поряд із недостатньою кількістю автобусів для забезпечення 100% підвозу учнів та педагогічних працівників до навчальних закладів, як це прямо передбачено чинним законодавством про освіту, із вже наявних шкільних автобусів майже 20% потребують заміни через довготривалу експлуатацію. Окрім того, наразі відсутня можливість здійснювати щоденний технічний огляд автотранспорт згідно діючих норм безпеки.

«Наступне питання – харчування дітей. У довідці лише відзначається, що існуюче харчування дітей початкових класів, дітей пільгових категорій не відповідає фізіологічним потребам і нормам харчування. Втім, шляхи розв’язання проблеми знову ж таки відсутні», – зауважує Олександр Сич.

Не менш важливою проблемою станом на сьогодні є й забезпечення навчальних закладів теплими вбиральнями, чому, зокрема, приділяється чимала увага на загальноукраїнському рівні. Разом з тим, в довідці дане питання чомусь взагалі не відображається.
Водночас у питанні інформатизації та комп`ютеризації загальної середньої освіти, підключення шкіл до мережі Інтернет вагомою є проблема забезпечення навчальних закладів якісною комп’ютерною технікою, адже насправді на 71% вся комп’ютерна техніка в школах є застарілою й такою, що нагально потребує заміни.

«Перш, аніж вести мову про такі серйозні, фундаментальні речі як державні стандарти, навчальні програми, їх наближення до програм та стандартів передових європейських країн, необхідно забезпечити належну базисну основу, без якої всі вони не мають жодного сенсу. За протилежних обставин ми можемо скільки завгодно дискутувати про наближення національних стандартів до стандартів європейської освіти, однак, якщо сьогодні дітки не мають можливості користуватися бодай теплою вбиральнею, то про яку цивілізацію може взагалі йти мова!», – резюмував Олександр Сич.



18 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/