Багатовекторна політика української влади цілком виправдана - експерт


Багатовекторна політика української влади цілком виправдана, - вважає заступник директора Інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.

В ефірі каналу БТБ експерт зазначив, що Україна мусить дотримуватися зваженої позиції, щоб налагодити співпрацю з Росією і відновити обсяги товарообігу з цією країною. А в середньостроковій перспективі наша держава має усі можливості збільшити експорт своєї продукції до країн Центральної і Східної Азії, Латинської Америки та Африки.

Для гармонізації митних механізмів і процедур - вважає він, - насамперед має бути налагоджений обмін інформацією між Україною та Росією. «Україна неодноразово виступала з ініціативою прийняти її в форматі Спостерігача в Митному союзі. Дарма, що такої функції немає, але це можна запровадити, якщо є взаємна зацікавленість. Треба розуміти, що певні ризики, яких побоюється російська сторона, не виникають одразу ж у разі підписання угоди у Вільнюсі. Вони виникатимуть згодом. Тому в нас є час, перехідний період, в тому числі щоб налагодити ефективні стосунки з РФ», - зазначив експерт.

Жаліло також переконаний, що Україна має активно розширювати економічні стосунки з багатьма іншими країнами, виходити на ринки країн, що мають високі темпи розвитку і потребують нашої продукції.

«Центральна і Східна Азія… з Китаєм дуже активно останнім часом почали розвиватися стосунки. Тобто це ті країни, які на сьогодні в період кризи зберігають хороші темпи економічної динаміки. А це означає, що у них зростають доходи і попит на продукцію, яку Україна може запропонувати - починаючи від сировинної, закінчуючи продукцією машинобудування», - зазначив він.

«За прогнозами МВФ, і в поточному році і в наступному країни Азії матимуть темпи зростання ВВП понад 6%. Це суттєво більше, ніж нульові темпи в ЄС чи мінімальні темпи в багатьох інших країнах світу. Тому однозначно цей напрямок. Латинська Америка – так. Можливо, можна говорити не про стратегічне партнерство, а про розвиток стосунків з країнами Африки. Тому що там так само зростатиме попит на продовольство. Україна дедалі сильніше зміцнює свою роль саме як один з провідних експортерів продовольства у світі», - підсумував експерт.
 



14 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/