Відбулася зустріч студентів та викладачів з отцем Іваном Рибаруком і фотохудожником Яремою Процівим


Нещодавно у стінах Коломийського інституту відбулася зустріч студентів та викладачів з отцем Іваном Рибаруком і фотохудожником Яремою Процівим, котрі продемонстрували фільм «Проща» про Зарваницю.

...Серед гарної подільської природи, у мальовничій місцевості розкинулось село Зарваниця. Широкими долинами несе свої тихі води ріка Стрипа, що впадає в Дністер. В історичних записах Зарваниця згадується в 1458 році. За народними переказами, з появою чудотворної ікони Божої Матері село отримало свою сучасну назву з 1240 року. Це були роки татаро-монгольського іга на Україні. Того ж року татаро-монголи зруйнували Київ, впала Десятинна церква і багато монастирів. Рятуючи своє життя, монахи розбіглись.

Один з київських монахів, уродженець Галичини, дійшовши до Теребовлі, знесилений від голоду і ран, заночував у лісі. Монах щиро молився за свій знедолений край, благаючи заступництва Матері Божої. У безконечних молитвах заснув. У сні з'явилась Пречиста Діва Марія, поблагословила його і торкнулася до нього своїм омофором. Монах прокинувся, побачив невидане диво. Ранковий туман, що стелився сріблястою долиною, переливався різнокольоровими барвами ранішнього сонця. А посеред долини надприродний блиск.

Перемагаючи біль від ран, він підійшов до кринички, де побачив ікону Матері Божої, віддзеркалення якої світилось в повітрі над долиною. Монах впав на коліна і щиро молився, омиваючи свої рани. Невдовзі повернулись до нього сили, і на честь цього чуда монах збудував в одній печері келію і примостив туди ікону. А місце, де зарвав його сон, назвав Зарваницею. Люди почули про чудесне зцілення монаха і почали приходити звідусіль з надією на видужання. В щирих молитвах просили заступництва у Матері Божої. Слава про Зарваницю рознеслась по всій Галичині і Поділлі. Навіть є історичні згадки, що князь Теребовлянський Василько, побувавши у Зарваниці, став здоровим після тяжкої недуги. На знак подяки він побудував церкву на місці, яке зараз називають „Білий камінь". За довгі роки тисячі людей побували на святому місці і побачили багато чудес. Та на цьому історія не закінчується, а продовжується неодноразовою появою Пресвятої Богородиці, яка щоразу являється людям страждаючим і нужденним... І люди спершу з надією, а згодом з вдячністю щороку йдуть на прощу до Зарваниці, долаючи сотні, тисячі кілометрів, аби помолитися та поклонитися Чудотворній іконі Зарваницької Матері Божої....

Саме фотофільм про семиденну прощу до Зарваниці з Криворівні продемонстрували Ярема Проців та отець Іван Рибарук. На початку заходу студенти 2 курсу напряму підготовки «Філологія (українська мова та література)» Любов Волошенюк та Юлія Соколюк розповіли про творчий шлях Яреми Проціва та отця Івана Рибарука, а Наталія Крупей та Регіна Костригіна подарували присутнім пісню «Дай мені, Боже, Твої очі». Слід сказати, що Ярема Проців – один із найяскравіших фотохудожників України, а ще коломиянин, член Національної спілки фотохудожників України, учасник численних вітчизняних та міжнародних виставок у Австралії, Австрії, Англії, Аргентині, Бельгії, Болгарії, Канаді, Німеччині, Франції, Росії. Відзначений престижними званнями та нагородами. Зараз фотохудожник працює в Івано-Франківську та Києві. Кожна виставка Яреми Проціва спонукає до глибшого розуміння сутності життя.

«Моє завдання,-зазначив фотомитець,- розкрити людину на клаптику паперу, що зветься фотографією».

Отець Іван Рибарук народився 1966 року в селі Кривополе Верховинського району на Івано–Франківщині. Виріс у містечку Верховина. Захоплювався альпінізмом. У 1988 р. закінчив Українську сільськогосподарську академію, у 1994–му — Івано–Франківську духовну семінарію, у 1998–му — Київську духовну академію. Висвячений на священика 1995 року. З липня 1995 року до сьогодні — парох села Криворівня. Упродовж 12 років веде для дітей недільну школу і для дорослих — Школу духовного подвижництва в миру. Читає лекції і проводить духовні бесіди у школах, середніх та вищих навчальних закладах Івано–Франківщини.

Після 20-хвилинного захопливого перегляду фільму студенти та викладачі мали змогу поспілкуватися з Яремою Процівим та отцем Іваном Рибаруком. Отець Іван ласкаво запросив на прощу у Зарваницю, власне, з Криворівні та наголосив на пломеніючій Божій любові, яка є у серці кожної людини, а Ярема Проців розповів про відчуття, які переживає людина, йдучи пішки до Зарваниці...
Насамкінець заходу студенти 2 курсу напряму підготовки «Філологія (українська мова та література)» заспівали пісню «Витай, Маріє», яку співають прочани у Зарваниці. Всі присутні перенеслися подумки, настроєво та почуттєво на «острів Божої любові», який зветься Зарваниця.

Організаторами заходу були студенти 2 курсу напряму підготовки «Філологія (українська мова та література)» Любов Волошенюк, Регіна Костригіна, Наталія Крупей, Іванна Максим'юк, Марія Мочернюк, Олександра Моцак, Юлія Соколюк, Світлана Ткачук, Христина Тороус та куратор групи Галина Волощук.



13 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/