Відбувся міжнародний семінар «Підтримка інновацій: Європейський досвід»


У п’ятницю 8 листопада 2013 року на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся міжнародний семінар «Підтримка інновацій: Європейський досвід». Семінар організований з метою широкого ознайомлення з європейським досвідом в сфері підтримки інновацій, детального розгляду українських реалій в цій сфері, вироблення напрямків реформування законодавства України та управлінських рішень для вищих навчальних закладів України в рамках проекту TEMPUS 530158 «Підтримка інновацій через вдосконалення законодавства у сфері вищої освіти України», що фінансується Європейським Союзом.

Проект «Підтримка інновацій через вдосконалення законодавства у сфері вищої освіти України» 530158-TEMPUS-1-2012-1-SE-TEMPUS-SMHES реалізується консорціумом університетів на чолі з Університетом Лунду (Швеція), до складу якого входять ще 3 університети з Польщі, Великобританії, Португалії та 5 українських вищих навчальних закладів, Міністерство освіти і науки України та 3 неакадемічні українські партнери.

У ході семінару були представлені європейський досвід та вітчизняні досягнення, як от досвід успішних університетських стартапів.

Особливо цікавими були доповіді про інноваційну еко-систему шведських університетів (Університет Лунду), науково-орієнтоване підприємництво (Політехнічний інститут Порту), технологічні парки Польщі (Гданський технологічний університет) та нові форми підтримки інновацій в університетах (Університет Ковентрі).

Від українських партнерів проекту презентували свій досвід підтримки інновацій представники Національної металургійної академії України, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Національного університету «Одеська юридична академія», Севастопольського національного технічного університету, Донецького національного університету економіки і торгівлі ім.М.Туган-Барановського, ТОВ «Нафтогазовий науково-технологічний парк» та ГО «Фонд «Севастополь».

Загальною метою проекту є забезпечення здатності університетів України створювати та подавати на ринок інновації з високою науковою та комерційною цінністю. Для цього в рамках проекту вже виконано аналіз кращих європейських практик в сфері комерціалізації університетських інновацій. В майбутньому планується реалізувати новітній методологічний підхід до навчання випускників з метою активізації взаємозв’язків освіти, науки та промисловості, розробити рекомендації щодо покращення законодавчої бази для комерціалізації інновацій тощо. 



11 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/