Єдиний електронний реєстр листків непрацездатності, реєстр пацієнтів, центр екстреної медичної допомоги, підстанція швидкої допомоги – результати Року Медицини на Прикарпатті


«Підсумки 2011 року – Року медицини на Прикарпатті» - такою була тема підсумкової прес-конференції начальника головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Миколи Олінійчука.

«2011  рік голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк  оголосив  Роком технічного переоснащення медицини  Прикарпаття,- нагадав журналістам Микола Дмитрович, - так, вже в перший день року, що минає, 1 січня розпочав роботу новостворений обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

www.briz.if.ua подає Витяг із Звіту управління охорони здоров’я ІФ ОДА:

Відкрито:
- на базі стаціонарного відділення с.Ценява Коломийського протитуберкульозного диспансеру відділення для паліативного лікування хворих на хронічний, хіміорезистентний, поєднаний з ВІЛ-інфекцією/СНІД туберкульоз (Хоспіс) на 40 ліжок;
- новозбудований корпус Коломийської інфекційної лікарні на 25 ліжок;
- кардіохірургічне відділення з  сучасним ангіографом в центральній міській лікарні м. Івано-Франківська;
- міжрайонне відділення нефрології та гемодіалізув Косівській ЦРЛ (три апарати «штучна нирка».
- офтальмологічне відділення у Коломийській ЦРЛ;
- лабораторні приміщення клінічної та цитологічної лабораторій в обласному онкодиспансері;
- відділення анестезіології та інтенсивної терапії в Богородчанській ЦРЛ;
- реанімаційне відділення в Тлумацькій ЦРЛ;
- сучасно оснащену палату у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії в Косівській ЦРЛ та Бурштинській міській лікарні;
-  приймальне відділення обласної психоневрологічної лікарні №3;
- нове відділення швидкої медичної допомоги у Рогатинської ЦРЛ;
- кабінет  літотрипсії, комп’ютерної томографії, відділення малоінвазивної хірургії, нефрології та гемодіалізу, дитячої реанімації, рентгенологічного та терапевтичного відділень в Калуській ЦРЛ;
- амбулаторії загальної практики - сімейної медицини в селах Крихівці Івано-Франківської міськради,  Тисів  Болехівської  міськради, Станківці Долинського району, фельдшерсько-акушерського пункту в селі Бишів  Галицького району.        
 

Розпочала роботу підстанція №4 станції швидкої та невідкладної медичної допомоги для мешканців мікрорайону Пасічна м. Івано-Франківська та філія міської дитячої поліклініки в м. Івано-Франківську по вул. Гната Хоткевича.
Реорганізовано службу дитячої онкогематології: в обласній клінічній дитячій лікарні відкрито після реконструкції  спеціалізоване відділення.             
 

У березні за підтримки Асоціації імплантологів України на базі обласної клінічної лікарні проведено благодійну акцію «Якість життя наших батьків»:  22 ветеранам війни  імплантовано 88 зубних імплантатів з наступним проведенням зубопротезування.     
 

Впроваджено та розповсюджено - на усі області України досвід Івано-Франківської області (пілотний проект) щодо Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності та Реєстру пацієнтів.
 

Івано-Франківська область включена до чергового етапу Українсько-швейцарської програми «Здоров’я матері  і дитини».
Медики Прикарпаття  успішно співпрацюють з румунськими колегами з  організації екстреної медичної допомоги та польськими  лікарями - щодо впровадження інноваційних технологій в лікуванні психічних захворювань.
 

Під егідою ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ проведено акредитацію відділення дитячої поліклініки м. Івано-Франківська  на відповідність статусу «Клініка, дружня до молоді».
 

7 листопада  на виконання Доручення Президента України урочисто закладено капсулу, наріжний камінь під фундамент обласного перинатального центру, кошторисна вартість якого складає 183,6 млн грн. З державного бюджету на цю будову уже виділено 8 млн. грн. У 2012 р. з держбюджету планується  виділити  48 млн.грн.  з обласного - 5 млн.грн.
 

Продовжується будівництво поліклініки у м. Коломиї.
Триває будівництво  хірургічного корпусу Галицької ЦРЛ.
Розпочато капремонти приміщень онкохіругічного відділення онкодиспансеру.
На будівництво, реконструкцію приміщень охорони здоров’я  та капремонти виділено та освоєно 49,186 млн грн. - з усіх бюджетів., в тому числі - 29,159 млн грн. - з державного бюджету, 7,096 - з обласного, «залучені кошти» склали 1,978 млн. грн.
Загалом на розвиток галузі охорони здоров’я Прикарпаття у 2011 році скеровано майже 150 млн. грн.
 

В межах Всеукраїнського  проекту "Рак виліковний. Своєчасне виявлення й лікування онкологічних захворювань в Україні" підписано угоду з Благодійним Фондом Ріната  Ахметова «Розвиток України» щодо оснащення обласного онкологічного диспансеру сучасним спіральним комп'ютерним томографом,  вартістю 6 млн.грн. У 2012 році апарат буде введено в експлуатацію після підготовки відповідного приміщення (на реконструкцію приміщення виділять  295  тис.грн.).       
 

З МОЗ України Івано-Франківська область отримала в централізованому порядку медичне обладнання на загальну суму 1 ,58 млн. грн.  
Зокрема:
- апарат ультразвуковий діагностичний з трьома датчиками Ultima PA – 1 од., вартістю 413 200  грн. (обласний перинатальний центр);     
-  інкубатори  Vision 2186-CE – 2 од., загальною вартістю 315 700 грн. (обласна клінічна дитяча лікарня).
- реанімаційно-хірургічний монітор з пульсоксиметром  - 10 од., загальною вартістю 217 780  грн. –(центральні районні та міські лікарні):
- апарат дихальний ручний (дихальний мішок Medicare, маска дихальна типу CPR з кейсом,  повітропровід типу Guedel) – 10 од., загальною вартістю 39 800грн.- (центральні районні та міські лікарні);
- реанімаційний комплекс (біфазний дефібрилятор з монітором А 10, ЕКГ-3 кан. SE-1, пульсоксиметр P 30) – 8 од., загальною вартістю 298 980  грн. (центральні районні та міські лікарні);
- ларингоскоп  М-1104 з набором  клинків і дихальною маскою типу CPR- 19 од., загальною вартістю 31 882  грн.  (центральні районні та міські лікарні);
- відсмоктувач "Біомед" з електроприводом портативний – 15 од., загальною вартістю 25 170  грн. (центральні районні та міські лікарні);
-комплекти транспортувальні - 18 од., загальною вартістю 59 148  грн. (центральні районні та міські лікарні);
- набір імобілізаційних шин  – 24 од., загальною вартістю 94 860  грн. (центральні районні та міські лікарні);
- комірці фіксуючі (комплект 6 шт.)  - 30 од., загальною вартістю 86 700  грн.(центральні районні та міські лікарні).
 

За рахунок державних коштів, спрямованих   Калуському міському бюджету на забезпечення  медичного обслуговування населення, яке проживає в зоні надзвичайної   екологічної ситуації,  Калуська ЦРЛ  отримала медичне обладнання,  105 найменувань,  на загальну суму 49  млн. грн.
А саме:
- комп’ютерний томограф, вартістю 21  млн.грн.;
- рентгенівська діагностична система, вартістю 2,2 млн.грн.;
- система пересувна С-подібна рентгенівська, вартістю 800  тис.грн.;
- апарат рентгенівський цифровий, вартістю 1,1 млн.грн.,
- комплекс рентгенівський діагностичний, вартістю 2,3 млн.грн.;
- апарати ультразвукової діагностики (2 од.)для дорослих – вартістю 1,66 млн.грн. та дітей – вартістю 1,51 млн.грн.,
- апарат наркозно- дихальний, вартістю 600  тис.грн.;
- апарат ШВЛ для дітей, вартістю 305  тис.грн.;
- літотриптер, вартістю 5,.43 млн.грн.;
- стерилізаційна машина, вартістю 990  тис.грн.;
- обладнання для миття та дезінфекції, вартістю 606,9 тис.грн.;
- набір інструментарію урологічний, вартістю 556,8 тис.грн.;
- дуоденофіброскоп JF-E вартістю 428,2 тис.грн., а також лабораторне, офтальмологічне обладнання, обладнання для  моніторування стану пацієнта, медичні меблі, операційні столи, медичний інструментарій, електрокардіографи, фізіотерапевтичне обладнання.       
 

За рахунок  субвенції державного бюджету міському бюджету Івано-Франківська   для  Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні  придбано  таке медичне обладнання:

комп’ютерний томограф, вартістю 19,99 млн.грн.,

відеоендоскопічне обладнання вартістю 950  тис.грн.,

система лазерна хірургічна вартістю 1,35 млн.грн.;

 фібро-гастроскопи (2 од,) загальною вартістю 272  тис.грн.;

 колонофіброскоп вартістю 176  тис.грн.;

 стерилізаційне обладнання вартістю 1892  тис.грн.;

 обладнання мийно-дезинфекційне вартістю 476  тис.грн.;

 пристрій для ударно-хвильової терапії вартістю 200  тис.грн.;

 Три  УЗД -сканери загальною вартістю 3,06 млн.грн.;

 ультразвуковий очищувач вартістю 60  тис.грн. та  ін.

 

Нещодавно  для обласної станції переливання крові з коштів  обласного бюджету закуплено сепаратор клітин крові, вартістю  1,5 млн.грн.
За рахунок коштів місцевих бюджетів ЦРЛ, ЦМЛ, обласними закладами охорони здоров’я придбано медичне обладнання на загальну суму 3  млн.грн.



29 Грудня 2011 p.
©http://briz.if.ua/