Іван Коваль: Позиція чиновників від Євросоюзу непохитна щодо Тимошенко, а от далі влада і опозиція не здатні знайти компроміс – реально ніхто не зацікавлений у вирішенні цього питання


Важкий шлях побудови правової держави в Україні. І весь час український соціум стикається з проблемами права при вирішенні стратегічних питань. Підійшовши за крок до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом влада і опозиція зіткнулась з питанням Тимошенко. Позиція чиновників від Євросоюзу непохитна щодо Тимошенко, а от далі влада і опозиція не здатні знайти компроміс – реально ніхто не зацікавлений у вирішенні цього питання.

Таку думку озвучив кореспонденту «mediaregion.net» політолог Іван Коваль.

Прецидент в правовому полі в Україні вже стався: притягнення до кримінальної відповідальності Прем’єр-міністра та міністра внутрішніх справ явище нове в житті українського суспільства і старе традиційне на Заході.

Володимир Олійник заявив: «Якщо ми її зараз випустимо під будь-яким приводом, це буде означати, що цих грошей бюджет ніколи не побачить. Сьогодні, як ви знаєте, у США та Швейцарії було ініційовано дві судові справи з повернення коштів Юлії Тимошенко. Загальна сума знайдених грошей сягає щонайменше півмільярда доларів США. Частина з них – це спільні гроші з Павлом Лазаренком, які заарештовані і перебувають на рахунках у США. Частина – у швейцарському банку на рахунку Юлії Тимошенко. Крім того, Україна розраховує відсудити кошти від продажу каліфорнійської вілли Павла Лазаренка, придбаної за корупційні надходження колишнього прем’єра». «Юлія Тимошенко має борги і в Росії. За справою ЄЕСУ існує борг із держгарантіями у понад 400 млн. доларів», – додав він.

Можна інтерпретувати цю заяву по-різному, однак факт залишається фактом у правовій державі всі повинні поважати закон.
Всім нам треба усвідомити, що геополітичне становище України є досить важливим для двох основних гравців на європейській арені Російської Федерації та Євросоюзу. Євросоюз готовий піти на компроміс підписання Угоди про асоціацію і без вирішення питання Тимошенко, враховуючи потужний тиск Кремля на Україну, проте він хоче бачити чи втримається Україна в рамках свого вибору. Торги, які проводить влада мають важливе значення, адже в політиці при найслабшій позиції треба виграти якнайбільше преференцій. Складна фінансова ситуація в країні вимагає від влади отримати кредит від МВФ та заручитись фінансовою підтримкою Євросоюзу для погашення заборгованості зарплат та інших соціальних виплат. Треба зрозуміти, що з підписанням угоди Кремль не припинить свого тиску на українську владу, буде її критикувати за будь-які помилки, всіма засобами дискредитувати євроінтеграційні процеси, активно впливати на вибори 2015 року.



6 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/