Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області готове до зимових несподіванок


Результати комплексної перевірки стану цивільного захисту області, що тривала з 21 жовтня по 1 листопада,  підтвердили готовність Івано-Франківської  підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення до ліквідації надзвичайних  ситуацій у разі їх виникнення. Перевірці підлягали об’єкти з високим ступенем ризику та потенційно небезпечні об’єкти й об’єкти підвищеної небезпеки. Комісія також відзначила, що всі недоліки, які були виявлені раніше, повністю усунені.Але незабаром – зима і можливі нові несподіванки.Як готуються до них  екстрені та рятувальні служби області? З цим та іншими запитаннями ми звернулися до начальника управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області  Володимира Чернецького.

Чернецький:«Готуй сани влітку»…. Керуючись цим принципом, наші  спеціалізовані служби цивільного захисту населення та рятувальники заздалегідь підготувались до нештатних ситуацій, які можуть виникнути взимку.

Рясні снігопади, замети, налипання мокрого снігу – все, що може призвести до надзвичайних ситуацій і сумних наслідків, вимагає забезпечення стабільного функціонування і повної взаємодії всіх служб, як комунальних, так і дорожніх та енергетичних.

Стосовно пожежної безпеки. З настанням морозів зазвичай збільшується кількість пожеж, особливо в індивідуальних житлових будинках. Причиною їх, як правило, є  несправність або неправильна експлуатація пічного опалення чи  використання нестандартних, часто несанкціонованих нагрівальних приладів. Ми здійснили відповідні перевірки, провели навчання, відпрацювали взаємодії комунальних  та  інших ланок підсистеми цивільного захисту. Всі «аварійні» бригади та рятувальні служби забезпечені необхідним обладнанням, запасом паливно-мастильних матеріалів. Тож сподіватимемось, що цьогорічна зима не принесе нам  особливих несподіванок.

Які уроки винесли Ваші служби з попередньої осінньо-зимової пори? І взагалі, яким був рік, що минає?

Якщо проаналізувати нашу діяльність  у попередньому осінньо-зимовому періоді,  то висновок  - такий: найважливіше в  роботі – повна взаємодія всіх служб нашої підсистеми. А якщо говорити мовою статистики, то в цьому році  сталися дві надзвичайні ситуації.  Одна – техногенного, друга природного характеру. Торік –  три. Завдяки добре проведеній профілактичній діяльності та активній  роботі з населенням вдалося стабілізувати ситуацію з вогнем. Так, з початку року в області було 1372 пожежі, тоді, як у 2012-му – 1866.  Виявлено і знешкоджено  1224 вибухонебезпечні предмети, що на 248 більше, ніж торік. На водних об’єктах загинуло 36 чоловік (за аналогічний період 2012-го – 46). Зменшилась кількість загиблих і під час пожеж: 45 осіб проти 51-ї в минулому році. З початку року здійснено 883 виїзди на рятувальні роботи, місця дорожньо-транспортних пригод, пожежі, надання допомоги в побуті тощо.  На пожежах врятовано 32 особи, з них 1 одну дитину.

Наша область багата на водні об’єкти. Лише Івано-Франківськ оточений двома річками, які в погідну пору -  спокійні й маловодні, а під час повеней – норовисті  і бурхливі. Підтвердженням цього була повінь 2008-го року. Та свій характер вони проявляють майже щороку. Чи готові ви до боротьби зі стихією?

Чернецький: Повені в нас бувають в основному навесні і влітку. Якщо взяти Європу, то вона раз на рік обов"язково "плаває". До речі, я там був і це бачив. Європейські країни мають сучасні системи захисту, системи берегоукріплень, водовідведень, акумулятивні ємкості, де збирають воду. Ми теж  – Європа, і в нас також є системи захисту. Але вода, це – стихія, яку важко прогнозувати. Ми розробили відповідні плани,  маємо дані про можливий рівень підняття води в тій чи іншій річці, на карти нанесено відомості  про кількість населення в кожній з цих місцевостей,  вулиці і будівлі, що  знаходяться в зоні підтоплення. Крім того, уклали угоду з мобільними операторами  на оповіщення населення через СМС. Також залучатимемо  радіо - ФМ.  Практикуватимемо і дворові обходи. Люди мають  заздалегідь знати про небезпеку і бути готовими до неї.

«Чітка взаємодія всіх ланок управління, навчання… Це свідчить про те, що підсистема єдиної Державної системи цивільного захисту населення на території області готова до дій і запобігання  наслідків надзвичайних ситуацій», - так охарактеризував роботу Вашої служби заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Анатолій Бойко.

Чернецький: Так, наша мета– не допустити дальшого розвитку будь-якої негативної ситуації в області. Тобто, потрібно не лише вчасно реагувати на появу надзвичайної ситуації чи локалізувати її, а й ліквідовувати небезпечні джерела, щоб бути спокійними за стан навколишнього середовища і життя та здоров’я наших людей.

Щиро дякую.

 

                                                                     Анна Гелеван



5 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/