Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки презентував виставу для сімейного перегляду «Зоряний хлопчик»


Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки презентував виставу для сімейного перегляду «Зоряний хлопчик» за п’єсою Ніни та Юрія Давидових за однойменною казкою Оскара Вайлда. Вперше в історії театру тут поставили п’єсу в «чорному кабінеті». І експеримент виявився дуже вдалим.

Досконалий сюжет із низкою вайлдських парадоксів та важливих моральних істин впливає на юного глядача, залишаючи йому право вибору. І найцікавішою, власне, є дорога, котру обирає кожен. У цьому переконали мене двоє дівчат-підлітків, котрі сиділи поруч. Вони невгамовно оцінювали не тільки технічні прийоми вистави, мультимедійні знахідки, а й кроки, котрими головний герой казки-притчі йшов до свого морального оздоровлення, та перешкоди на його шляху.

Нагадаємо фабулу казки. Закутаного в золотий плащ Зоряного хлопчика під час заметілі в лісі знаходять дроворуби. Минає 10 років. Малий виростає красенем, але егоїстом з жорстоким серцем. Далі життя посилає малому випробування, котрі мають змінити його душу і повернути втрачену гармонію краси.

Зоряний хлопчик трохи загублений, він зазнав впливу злого чаклуна, захопився самолюбуванням і зненавидів матір, не прийнявши її при зустрічі. Саме ця дорога від ненависті до любові — основна колізія, котра тримає в напрузі залу. Звісно, і це важливо, у кожного свій шлях до істини. Про те, що краса духовна вища за красу фізичну, вже й говорити не доводиться, ніби усім це зрозуміло. Ставши «дивовижною потворою», як називає головного героя Принцеса, Зоряний хлопчик таки проходить болісний шлях до переосмислення свого «я» і знаходить себе справжнього лише тоді, коли зробить добрий вчинок. Хто робить добро ближньому, того не вражають злі чари.

Ця сценічна історія розповідає нам про Господній дар любові, доброти і милосердя, про те, що без них життя стає порожнім і втрачає цінність.

Блискучу виставу поставив режисер Володимир Підцерковний, сценографія Миколи Данька, художнє оформлення Ростислава Котерліна, композитор — Роман Григорів. Акторський ансамбль — Петро Бабінець, Надія Деркач, ігор Прокоп’як, Олексій Бакін, Микола Мацьків, Олена Хом’якова, Юрій Полєк долучилися до постановки, котра ввійде до низки найвдаліших робіт театру ляльок. 



5 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/