Мерія Івано-Франківська дбає про відкритість?


На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» виконавчим комітетом міської ради вжито ряд заходів, це питання постійно перебуває на контролі.

Міським головою видано розпорядження від 26.05.2011р. №300-р «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації». У виконавчому комітеті, його структурних підрозділах визначені спеціальні місця для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями, забезпечено обладнання таких місць відповідною оргтехнікою.

Загальним відділом та відділом звернень громадян організовано реєстрацію, облік, систематизацію, аналізування своєчасності надання відповідей на запити на публічну інформацію. За ІІІ квартал 2013р. у виконавчий комітет надійшло 70 запитів, з них 50 – від громадян, 15 - від юридичних осіб, 3 – від ЗМІ, 2 – надійшли з обласної державної адміністрації.

З них 36 надійшли електронною поштою, 34 – поштою. Запити надходили не тільки від мешканців міста Івано-Франківська, а й м.Калуша, Києва, Коломиї, Львова, Одеси, Рожнятівського району.

Через Інтернет-приймальню в ІІІ кварталі 2013 року поступило 134 електронних звернення, з них 36 – запити на публічну інформацію. Більшість запитів (29) надійшли від фізичних осіб, 7 – від юридичних.

Якщо проаналізувати співвідношення кількості запитів, що поступали на розгляд структурних підрозділів, то найбільша кількість запитів опрацьовувалась відділом звернень громадян, загальним відділом, Департаментом комунального господарства, транспорту і зв’язку, Департаментом містобудування та архітектури, управлінням освіти і науки.

Керівники структурних підрозділів виконавчого комітету, які мають підвідомчі комунальні підприємства, установи та організації, визначили відповідальних і за забезпечення організації реєстрації запитів на публічну інформацію, які надходять для розгляду безпосередньо в структурні підрозділи, на комунальні підприємства, в установи та організації. Безпосередньо в структурні підрозділи виконавчого комітету міської ради надійшло 20 запитів, які відповідним чином зареєстровані, опрацьовані та надано вчасно відповіді.

Зокрема, такі запити надходили: в Департамент архітектури та містобудування (10), Фонд комунальної власності (4), Департамент соціальної політики (2), відділ дозвільно-погоджувальних процедур (2), управління освіти і науки (1), управління з питань надзвичайних ситуацій (1).

Всі публічні запити виконано у встановлені Законом України «Про доступ до публічної інформації» терміни.

За результатами вимірювання всеукраїнського Індексу публічності місцевого самоврядування перше місце з-поміж 11 обласних центрів України посіла Івано-Франківська міська рада. Рейтинг публічності виконавчих комітетів очолив Івано-Франківськ з 80% зі 100% можливих, на другому місці Львів (73 %). Дослідження є результатом спільної роботи Мережі партнерів з вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування, створення якої ініційоване Громадянською мережею ОПОРА, кампанія здійснюється в рамках проекту за підтримки Європейського Союзу.

Вимірювання здійснювалось за спеціально розробленою методологією, яка дала чітку картину рівня відкритості, прозорості та підзвітності місцевого самоврядування, а саме – міського голови, виконавчих органів та депутатів.

Як зазначив на прес-конференції координатор Представництва громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області Іван Маруняк, високих результатів у забезпеченні публічності виконавчому комітету Івано-Франківської міської ради вдалось досягнути завдяки запровадженню добре структурованої електронної бази нормативних актів та «Інтернет-приймальні», забезпеченню безперешкодного доступу до адміністративних послуг та підвищенню якості їх надання.

Також методологія вимірювання дозволяє порівнювати результати відповідно до трьох принципів – прозорості, відкритості й підзвітності. Найнижчі рейтинги у цих порівняннях отримав параметр «підзвітність депутатів міських рад» – жодна рада не подолала бар’єр вище 53 %. Єдиний параметр, лідер рейтингу, у якому перетнув позначку у 90 % – це «відкритість виконавчих органів».

Перше місце посіли виконавчі органи Івано-Франківської міської ради (92 %).

Повторення запитів з одних і тих же питань повинно спонукати керівника структурного підрозділу підготувати та подати вичерпну інформацію на офіційний сайт міста для ознайомлення з нею громадськості.

Найбільш запитувана інформація – це статистична, соціологічна, інформація про особу, правова інформація, про послуги, діяльність органів місцевого самоврядування, а найбільш запитувані документи - це копії рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, фінансові звіти і документи.

На виконання статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" здійснювалась робота з оприлюднення інформації про діяльність структурних підрозділів. Зокрема, на веб-сайті виконавчого комітету за ІІІ квартал 2013 року для загального ознайомлення оприлюднено 193 рішення виконавчого комітету міської ради, 140 розпоряджень міського голови, 59 рішень міської ради.

На веб-сайті виконавчого комітету міської ради також оприлюднюються за 20 днів до прийняття проекти рішень, що підлягають обговоренню: в ІІІ кварталі 2013р. для обговорення розміщено 10 проектів рішень виконавчого комітету міської ради та 14 проектів регуляторних актів та аналіз їх регуляторного впливу, з яких 6 були прийняті.

З метою одержання пропозицій, зауважень, коментарів до проектів регуляторних актів від зацікавлених сторін організовано 12 відкритих громадських обговорень у формі громадських слухань та засідань круглих столів. 



4 Листопада 2013 p.
©http://briz.if.ua/