Івано-франківські медики за допомогою ангіографа цьогоріч врятували життя вже 260 хворим на інфаркт


Тарас Масляк - головний лікар Івано-Франківської ЦМКЛВід початку року івано-франківські медики зробили вже 260 операцій на серці за допомогою ангіографа – пристрою, який дозволяє врятувати людину від інфаркту шляхом встановлення. Про це розповів днями головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк.

З його слів, ще 240 стентувань було здійснено торік. Близько 50% вказаного числа – це ургентні випадки, тобто фактично цим людям врятували життя. Адже медикаментозно (без стентувань) у кардіодиспансері до придбання апарату вдавалося врятувати лише близько половин усіх хворих, які звернуться по медичну допомогу протягом так званого «терапевтичного вікна» - протягом двох годин після інфаркту.

Як стверджує пан Масляк, ангіограф було придбано два роки тому за 22 мільйони гривень. На сьогоднішній день операції проводяться пацієнтам безкоштовно, хоча і обходяться місту недешево. Так, один стент коштує 3,5 тисячі гривні, провідник – до 2 тисяч гривень, ще 700 гривень коштує обов’язкова у таких випадках коронарографія. «Цього року міська влада закупила на 300 тисяч гривень витратні матеріали», - говорить головний лікар ЦМКЛ. З його слів, значну частину коштів на ці потреби також вдалося отримати в рамках відповідних урядової (близько 40%) та обласної програм.

Торік, як стверджує Т.Масляк, таких програм не було. Але ЦМКЛ з позабюджетних коштів придбала необхідні матеріали.

Крім того, зі слів медика, паралельно з придбанням ангіографа івано-франківці також запросили дуже потужного спеціаліста з роботи з ним, яка не лише надає якісну медичну допомогу, а й підготувала за останні 1,5 роки чотирьох кваліфікованих спеціалістів з числа молодих івано-франківських лікарів. «Підготовка одного такого спеціаліста, - говорить головний медик міста Івано-Франківська, - коштує в світі десь 150 тисяч доларів. Вона нам за 1,5 року підготувала чотирьох».

Найближчим часом до Івано-Франківська планують запросити ще одного потужного фахівця-медика – нейрохірурга, який за допомогою ангіографа лікуватиме інсульти.

Ще одною сферою застосування ангіографа пан Масляк називає пломбування пухлин різної якості: перекриття судин, які живлять пухлини кров’ю, внаслідок якого приток крові до пухлин припиняється, вони зсихаються і врешті-решт зникають. Торік івано-франківські лікарі зробили 14 таких операцій, цьогоріч – вже 28.



31 Жовтня 2013 p.
©http://briz.if.ua/