"Це як мали "Волгу", а купили "Мерседеса" - ямницькі цементники про локомотив ТЕ33А "Evolution"


"Це як мали "Волгу", а купили "Мерседеса" - ямницькі цементники про локомотив ТЕ33А "Evolution""Це як мали "Волгу", а купили "Мерседеса". Важко добрати більш влучне порівняння для того, щоб, як то кажуть, у двох словах оцінити усі переваги нового локомотива серії ТЕ33А “Evolution”, який поповнив днями парк рухомого складу ПАТ «Івано-Франківськцемент».

Виготовлений у Республіці Казахстан за ліцензією та технологіями американської компанії “General Electric” локомотив власним ходом подолав відстань від Астани до Ямниці, де розташовані виробничі потужності ПАТ «Івано-Франківськцемент», чим ще раз довів свою надійність.

Власне, надійність, а також економічність та потужність – ось головні чинники, які змусили керівництво підприємства зупинити свій вибір саме на цій моделі сучасного тепловоза, який є на сьогоднішній день єдиним локомотивом такого класу в Україні. Машину було придбано ямницькими цементниками в рамках виконання інвестиційних зобов’язань за Проекту «Впровадження енергозберігаючих та природоохоронних технологій на технологічній лінії №2 цементного виробництва».

«Ми використовуємо на даний час – возимо руду тепловозом 2М62, - розповідає заступник начальника цеху з ремонту рухомого складу підприємства, - . Наприклад його потужність 2 942 кВт, а якщо перевести у кінські сили, то 2 секції по 2 000, то 4 000. Машина, яку ми бачимо – ТЕ33А “Evolution” – вона односекційна. Її потужність 3 356 кВт, а якщо перевести в кінські сили, то 4 564».

Додайте до цього ту обставину, що виготовлений за новітніми технологіями двигун “General Electriс” витрачає, зі слів комерційного директора ПАТ Богдана Скрип’юка, на 10% менше пального, ніж ті його «колеги», що використовуються сьогодні в Україні та на підприємстві зокрема; є на 40% екологічно чистішим, а сам локомотив – втричі «витривалішим», ніж інші, зважаючи на той факт, що регламентне технічне обслуговування тепловоза передбачене лише раз на 92 доби, в той час, як його попередника працівникам заводу доводиться заганяти до депо на обслуговування кожні 20 – 25 діб.

При цьому виробники локомотива подбали як про зручність у керуванні ним (цей процес цілковито комп’ютеризований), так і про елементарні побутові зручності: холодильник, плитка, кондиціонер тощо - для персоналу.

«Класно працює загалом тепловоз – без проблем», – підсумовує казахський машиніст Самат Сулейманов, який пригнав це диво сучасних технологій аж із далекої Астани.



31 Жовтня 2013 p.
©http://briz.if.ua/