Етнографічно-пошукова експедиція гуртка «ЮНИЙ КРАЄЗНАВЕЦЬ»


Невпинно розширюється сфера науково-дослідницької діяльності студентів і викладачів Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Черговим кроком у даній царині є створення на базі кабінету етнографії Українських Карпат гуртка «Юний краєзнавець» (автор ідеї та керівник – доцент кафедри туризму і рекреації Надія Кіндрачук). До складу гуртка увійшли студенти першого курсу напряму підготовки «Туризм».

Метою гуртка є вивчення, відновлення та належне використання історико-культурної спадщини рідного краю, збереження для наступних поколінь народних звичаїв і традицій.

Варто відзначити, що створення гуртка не є випадковим, оскільки його керівник читає курс «Культура і пам'ятки Прикарпаття», покликаний сформувати необхідні теоретичні знан¬ня та праꬬтичні компетенції з основ культури та пам'яток цього краю, надати майбутньому фахівцю у сфері туризму глибокі знання про його історичний розвиток та етнографічне районування, різні аспекти сучасної перебудови побуту і культури місцевого населення, сучасний стан етнічних традицій та звичаїв, їх роль в житті людини.

Отож зацікавившись культурним надбанням Прикарпаття, 19 жовтня юні краєзнавці здійснили свою першу етнографічно-пошукову експедицію до старовинного села Пнів (Надвірнянський район), згадки в історичних джерелах про яке сягають 1482 р. Експедиція передбачала відвідання старожилів села для збору матеріалу, що висвітлює давні українські звичаї та традиції, побут місцевих мешканців.Старожили тепло зустріли юних краєзнавців, які завітали до них з хлібом, сіллю й медом – споконвічними символами гостинності, щедрості та здоров'я.
В результаті поїздки зібрано цікаві аудіо-, відео- та фотоматеріали, інформацію про обряди сватання, заручин, весілля, пов'язані з ними традиційні символи і атрибути, пісні, приспівки, примовки.

У ході етнографічно-пошукової експедиції її учасники також оглянули експозиції нещодавно створеного у відвіданому селі Музею нафтопромислів Галичини (де за сприяння директора Інституту туризму, професора Володимира Великочого прослухали лекцію про передумови виникнення та надбання музею) та знаменитий Пнівський замок.

Керівник і члени гуртка висловлюють щиру подяку за сприяння в наданні транспорту для здійснення поїздки начальнику Управління культури, національностей і релігій Івано-Франківської ОДА Володимиру Васильовичу Федораку.

Перші успіхи новоствореного гуртка вселяють глибоке переконання у перспективах майбутнього збагачення скарбнички досліджень юних краєзнавців новими цінними пошуковими здобутками.

Олександр Поздняков, доцент кафедри іноземних мов і країнознавства Інституту туризму



26 Жовтня 2013 p.
©http://briz.if.ua/