Сільські громади побоюються, що держава забере у них землі, які не увійшли до генпланів


Сільські громади побоюються, що держава забере у них землі, що не увійшли до генпланівСільські громади Прикарпаття побоюються, що внаслідок проведення інвентаризації землі, яка сьогодні триває як в області, так і в цілому в Україні, землі, які не увійшли до генпланів населених пунктів, будуть вилучені і відійдуть до державного земельного банку. Про це говорив вчора, на засіданні колегії Івано-Франківської облдержадміністрації заступник голови Івано-Франківської обласної ради Остап Дзеса.

З його слів, для таких побоювань є певні підстави. «Така є підозра абсолютно, як на мене, вона є обґрунтована, - зазначив пан Дзеса, - тому що до нас в область надійшов вже законопроект – до нас, в обласну раду – щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Ми його проаналізували – там чітко виписані такі речі – я би не хотів їх озвучувати, - що набирає чинності частина закону цього з першого січня 2014 року – як раз яка говорить про ті речі: що землі, які не входять у межі населеного пункту, тобто знаходяться поза межами генеральних планів, як раз будуть вилучатися».

Першими забили на сполох сільські громади Калуського району. Як повідомив заступник голови обласної ради, вони направили в облраду лист, підписаний усіма сільськими головами, в якому власне і говориться про стурбованість з даного питання. «Парадокс в тому, - говорить чиновник, - що в принципі і райони, сільські голови готові проводити ці роботи – готові поновлювати генеральні плани, але на це потрібні великі кошти».

Озвучені О.Дзесою побоювання розділяє голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк. Він переконаний, що вирішення вказаної проблеми потребує об’єднання зусиль облдержадміністрації і обласної ради. «Є тут кілька показників. – зазначив він, - Перший показник: коли земля стояла неорана – вона всім було бери не хочу – тоді це питання не піднімали. Як тільки земля пішла в оборот, як тільки пішов підйом розвитку сільського господарства, як тільки ціна землі різко виросла, виникло питання ціни землі. І тут кожна територіальна громада захотіла, щоб ця земля, яка раніше нікого взагалі не цікавила, була приєднана до сільської ради і був би відповідний предмет для торгівлі. Друге питання – треба розуміти і громаду, що колись дуже багато земель були громадськими, а потім бездумні дії голів сільських рад, коли робили межі: «а то мені не треба, а то не в селі» і пішло за межі населеного пункту. А зараз люди спам’яталися, що вона може піти у державний банк - і «па-па».

На думку губернатора, наразі є потреба у створенні спільної комісії обласної державної адміністрації та обласної ради з інвентаризації землі і розмежування її між населеними пунктами, яка б обмежила можливості керівництва обласного управління земельних ресурсів і зокрема його начальника Володимира Боднарчука «самовільно розпоряджатися землями, які знаходяться за межами населених пунктів». «Бо він на сьогоднішній день таке право має, і я думаю це буде один з тих виходів з положення», – зауважив пан Вишиванюк.

Створення такої комісії було закріплено рішенням колегії ОДА. Крім того, очільник Прикарпаття висловив доцільність при формуванні бюджету 2014 року передбачити фінансування робіт з розмежування населених пунктів, поновлення генпланів тощо.

«Щоб ми раз і назавжди встановили межі цих населених пунктів, поставили крапку і не допускали різних спекуляцій, різних зловживань з цих питань», - зазначив Михайло Васильович.

Він зауважив, що подібні проблеми мають місце не лише у Калуському районі, натомість нагадав про «епопею, яка є у Надвірнянському районі».



24 Жовтня 2013 p.
©http://briz.if.ua/