Найбільш масовими і поширеними професіями на автомобільному транспорті є професія "Слюсар з ремонту автомобілів" та "Водій"


Сучасний автомобіль – надійний транспортний засіб. Його вузли і механізми можуть безвідмовно працювати тривалий час. Високоякісне і своєчасне технічне обслуговування і ремонт автомобілів збільшують їхню довговічність, надійність в експлуатації, безпеку руху водія і пасажирів, а це, в свою чергу, заощадження коштів в народному господарстві країни. Вимоги до праці сучасного слюсаря з ремонту автомобілів складні і кожна операція по їхньому обслуговуванню і ремонту важлива і жадає від робітника загальних і спеціальних знань, професійних навичок, сумлінного відношення до своїх обов'язків.

Саме ці дві професії тісно пов'язані між собою і користуються великою популярністю серед учнів професійно-технічних навчальних закладів нашої області, підготовку яких проводять 8 ПТНЗ - ВПУ №7м. Калуша, ВПУ №13м. Івано -Франківська; Івано –Франківський професійний ліцей автомобільного транспорту і будівництва(ПЛАТіБ); Коломийський професійний ліцей сфери послуг (КПЛСП); Коршівський професійний аграрний ліцей(КПАЛ); Войнилівський професійний ліцей(ВПЛ); Отинійський професійний ліцей енергетичних технологій(ОПЛЕТ); ПТУ №36 смт.Кути.

Відповідно до плану роботи Державного закладу «Навчально методичний кабінет професійно – технічної освіти в Івано – Франківській області» 16.10.2013року на базі Івано-Франківського професійного ліцею автомобільного транспорту і будівництва (ПЛАТіБ) відбулося засідання методичної секції викладачів "Правил дорожнього руху", "Слюсарів з ремонту автомобілів" та майстрів практичного водіння на тему: "Забезпечення навчально-виробничого процесу шляхом ефективного застосування педагогічних технологій при підготовці слюсарів з ремонту автомобілів, водіїв транспортних засобів". В роботі засідання взяла участь Захарія О.М. – головний спеціаліст відділу професійно-технічної, вищої освіти та виховної роботи управління освіти і науки департаменту освіти, науки сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації;

Присутнім були запропоновані уроки теоретичного та виробничого навчання з використанням комп'ютерних технологій. За круглий столом жваво обговорювались питання порядку денного засідання секції:

Дистанційне навчання, форми та засоби.

Третяк Б.В. – викладач ВПУ №13.

Зміни у правилах дорожнього руху та основ керування автомобілем, безпека руху. 

Бережницький В.С.-викладач ПЛАТіБ.

Методичні рекомендації з впровадження передових технологій в автомобілебудуванні.

Савчук Т.В. –викладач ПЛАТіБ. 

Особливості підготовки ПТНЗ до конкурсів фахової майстерності за професією «Слюсар з ремонту автомобілів».

Верховцев В.М. – методист НМК ПТО.

Засідання секції пройшло на високому методичному та організаційному рівні.                            



18 Жовтня 2013 p.
©http://briz.if.ua/